4. 12. 2018

Adámkovou zvolila federace IFFHS druhou nejlepší rozhodčí světa

Česká rozhodčí Jana Adámková byla zvolena Mezinárodní federací fotbalových historiků a statistiků (IFFHS) druhou nejlepší ženskou sudí za rok 2018. V hlasování expertů z 90 zemí ji předčila pouze Němka Bibiana Steinhausová, která jako první žena pískala bundesligu.

Čtyřicetiletá Adámková letos řídila finále Ligy mistryň, pravidelně rozhoduje zápasy druhé nejvyšší soutěže mužů a 25. listopadu byla po Dagmar Damkové jako druhá žena v historii delegována jako hlavní sudí na prvoligový duel Olomouce s Mladou Boleslaví.

"Zažívám nádherné období, kdy mě potkávají samé pozitivní zprávy. Nejprve zápas v české mužské nejvyšší soutěži, v pondělí delegace na mistrovství světa a dnes skvělé druhé místo v anketě IFFHS," prohlásila Jana Adámková.

Nejlepším mužským rozhodčím se stal Argentinec Nestor Pitana s výrazným náskokem před Nizozemcem Björnem Kuipersem a Miloradem Mazičem ze Srbska. Žádný Čech se mezi osmnáct sudích s alespoň bodem nedostal.

Společně s Lucií Ratajovou byla také nominována na světový šampionát v roce 2019. Více čtěte ZDE.

"Tohle je to nejlepší, co mě v kariéře potkalo, především nominace na MS je splnění snu, který má spousta rozhodčích. Jen málokomu se však vyplní. Já si před sebe tuto metu vytýčila krátce poté, co jsem začala pískat a delegace na šampionát je odměna za tu dřinu a trpělivost, kterou jsem po celou dobu musela mít. V pondělí jsem se dočkala, strašně moc se na šampionát do Francie těším," prohlásila Jana Adámková.

"A velmi si považuju i umístění v anketě IFFHS, beru to jako ocenění za to, že se mi letošní rok na hřišti povedl. Být v takové společnosti je velká čest."