5. 3. 2018

České rozhodčí na Cyprus Women´s Cupu

Od 26. února se na Kypru setkávají týmy z celého světa v již jedenáctém ročníku jednoho z nejznámějších ženských turnajů Cyprus Women´s Cup 2018. Reprezentační výběry Itálie, Španělska, Jihoafrické republiky, Švýcarska, Finska, Maďarska, Korea DPR, Walesu, Rakouska, Belgie, Slovenska a České republiky jsou rozděleny do tří skupin po čtyřech týmech.

Nejen pro družstva je turnaj ideální přípravou s možností porovnat si výkonnost s týmy z celého světa. Také pro rozhodčí představuje velmi dobrou zkušenost. Česká republika zde má hned čtyři zástupkyně z mezinárodní listiny - Veroniku Kovářovou, které asistují Lucie Ratajová a Nikola Šafránková. Jana Zaplatilová potom působí při utkáních jako asistentka ve trojici se slovenskými kolegyněmi.

Naše rozhodčí mají za sebou již dva hrací dny, které zvládly bez zaváhání. Dnes je čeká utkání Švýcarsko – Wales, které se odehraje na stadionu GSZ Larnaca. Hodnotit je bude UEFA observer Costas Kapitanis z Kypru. Vedle něj na turnaji hodnotí výkony rozhodčích ještě Michal Argyrou z Kypru a Blaženka Logarusic z Chorvatska. Celkového vítěze poznáme 7. března, kdy se o prvenství ve vzájemném finálovém duelu „poperou“ dva nejlepší celky turnaje. Loňské prvenství obhajuje Švýcarsko.

FAČR, který je i letos spolupořadatelem této významné mezinárodní akce, vyslal na Kypr Jana Kořínka jako ředitele celého turnaje, Patrik Filípek pak je hlavním koordinátorem záležitostí rozhodčích.

České rozhodčí na Cyprus Women´s Cupu