17. 1. 2023

České rozhodčí na španělském semináři školil Rosetti

Předseda Komise rozhodčích UEFA Roberto Rosetti navštívil seminář českých elitních rozhodčích, který se v těchto dnech koná na Kanárských ostrovech. Rosetti na něj dorazil na pozvání Fotbalové asociace České republiky a Komise rozhodčích FAČR.

Rosetti pro české rozhodčí zorganizoval přednášku týkající se tematiky videorozhodčího (VAR).

Někdejší mezinárodní špičkový sudí, který byl v roce 2008 vyhlášen nejlepším světovým rozhodčím, se s předsedou FAČR Petrem Fouskem a předsedou KR Radkem Příhodou setkal již v srpnu loňského roku, kdy projednávali spolupráci UEFA a FAČR v oblasti rozhodcovství.

Nyní díky tomu šéf evropských sudích české rozhodčí navštívil během jejich přípravného kempu.

„Přednáška Roberta Rosettiho na téma VAR byla vynikající, stejně jako odezva našich rozhodčích. A o to víc nás těší, že naše spolupráce bude pokračovat. Každá prezentace takové osobnosti je pro nás všechny poučná. Považujeme za velmi užitečné mít podobnou zpětnou vazbu přímo od Komise rozhodčích UEFA a znát její pohled na tolik diskutovaná témata,“ řekl Radek Příhoda, předseda Komise rozhodčích FAČR, pod jehož vedením se rozhodčí profesionálních soutěžích v těch dnech připravují na blížící se start nejvyšší domácí soutěže.

České rozhodčí na španělském semináři školil Rosetti