2. 11. 2017

Čeští rozhodčí a delegáti v dalším kole evropských soutěží

Ani další hrací týden evropských soutěží se neobejde bez české účasti - delegát Miroslav Liba sleduje práci rozhodčích v utkání Evropské ligy 1.FC Köln s BATE Borisov a Zbyňku Proskemu bylo svěřeno utkání UEFA Youth League mezi Šachtarem Donětsk a Feyenoordem. Karel Bohuněk působil jako delegát ve stejné soutěži včera na Spartě.

Miroslav Liba byl Komisí rozhodčích UEFA delegován na utkání skupiny H v Evropské lize 1.FC Köln - BATE Borisov. Hodnotit bude dnes večer výkony šestice makedonských rozhodčích, hlavním je Aleksandar Stavrev.

Köln, kterému se nedaří ani v Bundeslize, kde je po deseti kolech na posledním místě s pouhými dvěma body, zatím ve skupině Evropské ligy ani jednou nezvítězil a i v přímé konfrontaci s dnešním soupeřem prohrál v minulém kole v Bělorusku 0:1. Pokud nezvítězí ani dnes, jeho šance na postup ze skupiny definitivně pohasnou. Na druhou stranu v posledních dvou zápasech v soutěžích UEFA prohrál BATE v Německu shodně 1:4. Přesto všechno je na stadionu očekávána návštěva okolo 45 tisíc diváků, kteří tradičně poženou domácí tým kupředu.

V UEFA Youth League již včera řídili čeští rozhodčí Zbyněk Proske s asistenty Radkem Kotíkem a Kamilem Hájkem utkání mezi Šachtarem Donětsk a Feyenoordem Rotterdam, který skončil smírně remízou 1:1. Přestože hosté byli po celé utkání výrazně aktivnější, zachraňovali nakonec výsledek až v „hodině dvanácté“ vyrovnávacím gólem v poslední minutě. České trio, doplněné tradičně o domácího ukrajinského kolegu ve funkci čtvrtého rozhodčího, hodnotil jako delegát Vasilij Melničuk z Ukrajiny.

Ve stejné soutěži působil včera v Praze na Letné jako UEFA delegát náš Karel Bohuněk, který byl pověřen sledováním výkonů srbských rozhodčích v čele s Bojanem Nikoličem. Tým Sparty Praha prohrál s FC Salzburg 2:4, když i zde měli hosté daleko více ze hry.

Výčet českých zástupců na utkáních UEFA doplňuje ještě Patrik Filípek, který byl vyslán do portugalského Guimaraes jako technický delegát UEFA na utkání Evropské ligy ve skupině I mezi místní Vitórií a Olympique Marseille. Teplotní šok, který musel překonat po výstupu z letadla jej jistě nemrzel, vždyť v místě utkání je dnes krásných 17°C, třebaže prší. Domácí musí dnes večer bezpodmínečně vyhrát, pokud chtějí udržet naživu postupovou naději ze skupiny. Čeká je ale těžký úkol, protože francouzský soupeř ještě neprohrál. Utkání řídí maďarští rozhodčí s Tamásem Bognarem jako hlavním.