5. 3. 2019

Čeští zástupci na Cyprus womens cup 2019

Fotbalová asociace ČR je již potřetí za sebou spolupořadatelem jednoho z nejvýznamnějších ženských turnajů na světe Cyprus womens cup, na kterém letos od 25. února do 6. března měří své síly světová špička ženské kopané.

Vedle účastníků mistrovství světa (Itálie, Nigérie, Thajska a Jihoafrické republiky), které se uskuteční začátkem června ve Francii, startují na turnaji dále Slovensko, Maďarsko, Belgie, Finsko, Rakousko, Mexiko, Korejská lidově demokratická republika a také naše fotbalová reprezentace.

FAČR zastupuje Nikola Mužíková v pozici ředitelky turnaje a Jan Kořínek jakožto koordinátor rozhodčích. K řízení turnaje bylo pozváno celkem 19 ženských rozhodčí, mezi kterými nechybí ani naše zástupkyně - Jana Adámková s Lucií Ratajovou.

Většina rozhodčích je z „elite“ skupiny evropských rozhodčích. Pro ty, které budou působit na MS ve Francii (včetně jmenovaných dvou našich rozhodčích), je turnaj vynikající přípravou.

Naše dvojice rozhodčích, kterou doplňuje slovenská kolegyně Mária Súkeníková, má ze sebou dobře zvládnutá utkání Nigérie - Rakousko a Jihoafrická republika - Korea DPR.

Finále je na programu ve středu, stejně jako zápas o 3. místo mezi Belgií a Rakouskem. To bylo svěřeno naší ženské rozhodcovské jedničce Janě Adámkové. Všechny rozhodčí přijela navštívit na několik dní také členka Komise rozhodčích FIFA a UEFA Dagmar Damková.