28. 3. 2018

Čtvrtfinále LM: V akci Jana Adámková

Ani v tomto týdnu v reprezentační přestávce nevyjdou zástupci našich rozhodčích a delegátů naprázdno. Ve středu řídí Jana Adámková čtvrtfinále ženské Ligy mistrů ve Švédsku, ve stejné soutěži Dagmar Damková hodnotí rozhodčí v Barceloně a delegát Václav Krondl je na U-21 v Andoře.

Jana Adámková s asistentkami Sanjou Rodjak Karšić z Chorvatska a naší Gabrielou Hanákovou a s Lucií Šulcovou ve funkci čtvrté rozhodčí absolvovaly včera dlouhou cestu do městečka Linköping, vzdáleného asi 200 kilometrů jihozápadně od Stockholmu, aby zde řídily odvetné utkání čtvrtfinále Ligy mistrů mezi týmy Linköping a Manchester City. V prvním zápase vyhrál doma po velké převaze Manchester City 2-0 a ani v tomto utkání patrně žádné překvapení nelze očekávat.

Vítěze dvojzápasu čeká lepší tým z dvojice Lyon/Barcelona, přičemž v prvním utkání vyhrál doma Lyon 2-1. Právě v tomto utkání bude rovněž ve středu hodnotit práci portugalských rozhodčích jako delegátka UEFA naše Dagmar Damková. Rozhodčí přivede na trávník jako hlavní Sandra Bastos.

Andorra la Vella, hlavní město Andorského knížectví, malého převážně hornatého státu v kruhovité kotlině pod hřebeny Pyrenejí mezi Francií a Španělskem, hostilo v úterý utkání kategorie U-21 mezi domácí Andorou a Holandskem. Jako delegát sem byl Komisí rozhodčích UEFA nominován Václav Krondl, aby hodnotil výkony rozhodčích z Faerských ostrovů v čele s Alexem Troleisem. Skupinu vede s náskokem Anglie, ale ani ostatní týmy, které současného lídra pronásledují, nechtějí s fotbalovým „trpaslíkem“ ztrácet body. To nebyl ani případ Holandska, které přehrálo domácí sice hubeným výsledkem 0-1, gólem již ze 41. minuty, ale důležité tři body do tabulky „jsou doma“.

Ještě jedno utkání bylo tento týden s českou účastí, a sice rovněž kvalifikace U-21 mezi Kyprem a Švédskem, kde ve funkci „technického“ delegáta působil Patrik Filípek.