20. 7. 2018

Delegáti absolvovali seminář před zahájením soutěží

Dva dny po semináři rozhodčích a den před výkopem nového soutěžního ročníku, připravila Komise rozhodčích FAČR obdobný program také pro delegáty profesionálních soutěží FAČR

Z 27 pozvaných delegátů na nominační listině pro profesionální soutěže, se jich ve čtvrtek sešlo v prostorách fotbalové asociace na Strahově čtyřiadvacet. Chyběli tři, z toho dva Jiří Ulrich a Patrik Filípek byli delegováni na utkání evropských soutěží v různých koutech starého kontinentu.

V úvodu mezi ně zavítal také předseda FAČR Martin Malík. Jednak aby uvedl novou komisi rozhodčích a jejího předsedu Jozefa Chovance, a jednak aby prezentoval svoji představu o fungování komise a i tak specifické komunity jako jsou v českém fotbale rozhodčí a delegáti FA.

V průběhu dne byly na videoklipech prezentovány různé herní situace, vč. ofsajdových. Přitom byl samozřejmě důraz kladen na diskusi. U delegáta je, více než u kohokoliv jiného, důležitá jeho schopnost správně analyzovat konkrétní incident a poskytnout rozhodčím kvalitní zpětnou vazbu hned po utkání při pohovoru s nimi. A to nejen v utkáních, která se rozhodčím podařila. Přiměřený čas byl věnován také způsobu popisu výkonů rozhodčích ve Zprávě delegáta FA, kterou po každém utkání delegát zpracovává, předkládá ji komisi rozhodčích.

Delegáti absolvovali seminář před zahájením soutěží