9. 2. 2017

Delegáti MS KFS zažili poprvé „on-line“ testování

Nejen ligoví fotbalisté a rozhodčí se během zimní přestávky připravují na kvapem se blížící start jarní sezóny, ale také rozhodčí a delegáti z nižších soutěží musí absolvovat tradiční dávku školení, seminářů a testů. Jeden takový seminář se uskutečnil v Nýdku u Třince, kde se sešli delegáti v kompetenci KR Moravskoslezského KFS.

V rodinném Penzionu Ovečka v podhůří Beskydských vrchů na úvod přivítal předseda Komise rozhodčích Moravskoslezského KFS pan Miroslav Ozaniak šestnáct delegátů, působících v krajských soutěžích nejvýchodnějšího cípu České republiky.

Celé páteční odpoledne bylo vyhrazeno pro teoretickou přípravu. Delegáti si vyslechli přednášku národního instruktora FAČR pana Miroslava Liby, který se s nimi věnoval hlavně analýzám herních situací, s důrazem na dopad řešení rozhodčími do jejich hodnocení a na odpovídající popis ve zprávě delegáta.

Delegáti byli rovněž upozorněni na doplňující změny v pravidlech fotbalu. Na závěr nabitého odpoledne absolvovali všichni „on-line“ test z pravidel fotbalu. A přestože testování vědomostí on-line metodou zažili všichni poprvé, ukázalo se, že jejich počáteční obavy byly liché, a použitý způsob nakonec vesměs všichni, jak komise, tak samotní delegáti, hodnotili jen pozitivně.

Sobotnímu programu vévodily rozbory a vyhodnocení videoklipů ze soutěží MS KFS. Každý delegát okomentoval a popsal tři situace a následně proběhla všeobecná diskuze frekventantů s potřebnou zpětnou vazbou od komise.

Na závěr semináře, kterého se účastnil také předseda Moravskoslezského KFS pan Karel Kula, poděkovala komise rozhodčích delegátům za aktivní přístup a popřála všem mnoho úspěchů v jarní části fotbalové sezony.

Seminář delegátů MS KFS