25. 10. 2018

EL: Královec v Lipsku, Tulinger v Lisabonu

Ani třetí hrací den Evropské ligy nebude bez českých zástupců. Pavel Královec a jeho tým budou řídit utkání Leipzig-Celtic, Miroslav Tulinger hodnotí rozhodčí v utkání Sporting-Arsenal.

Utkání Evropské ligy mezi RB Leipzig a Celtic FC ve skupině B svádí soupeře, kteří mají zatím shodně po dvou utkáních tři body. V evropských soutěžích se zatím nikdy nepotkali. Tým z Glasgow nevyhrál ani v jednom ze třinácti utkání, které dosud v Evropě na půdě soupeře odehrál (8x remizoval, 5x prohrál), na druhou stranu ale vždy, s výjimkou dvou utkání, dokázal skórovat.

Pavel Královec bude řídit utkání spolu s asistenty Ivo Nádvorníkem a Kamilem Hájkem a se čtvrtým rozhodčím Jakubem Hrabovským, doplněni o tradiční „brankové“ rozhodčí Petra Ardeleanu a Karla Hrubeše. Jejich výkony ohodnotí Rakušan s takřka českým jménem - Robert Sedlacek.   

V utkání Sporting Clube de Portugal vs. Arsenal FC, na které byl delegován jako UEFA Observer Miroslav Tulinger, dojde k souboji dvou týmů, usilujících o celkové prvenství ve skupině E – oba mají po dvou hracích dnech šest bodů a Arsenal je na prvním místě díky lepšímu skóre. Také tyto dva celky se v evropských soutěžích střetnou poprvé. Díky tomu, že svá první utkání v základní skupině vyhráli, mají postup do play-off mezi 32 nejlepších týmu ve svých rukou. Souboj „tváří v tvář“ tak slibuje dramatickou zápletku.

Utkání řídí šestice slovinských rozhodčích, hlavním je dvaačtyřicetiletý Damir Skomina, rodák z Koperu, malého městečka a významného přístavu na pobřeží Jaderského moře.