5. 4. 2018

EL: Královec večer řídí duel Arsenalu s CSKA

Čtvrtfinálový los Evropské ligy svedl dnes večer k úvodnímu utkání londýnský Arsenal a CSKA Moskva. Oba soupeři budou bojovat o lepší výchozí pozici do odvety s jediným cílem - postoupit mezi nejlepší čtyři týmy soutěže. Fotbalisty přivedou na trávník Arsenal Stadium čeští rozhodčí pod vedením Pavla Královce.

Poté co v předchozí fázi soutěže Arsenal přešel přesvědčivým způsobem přes AC Milán, hostí dnes večer ve čtvrtfinále Evropské ligy CSKA Moskva. To cesta ruského týmu do čtvrtfinále byla daleko dramatičtější, protože nejprve prohrál doma s Lyonem 0-1, ale nakonec postoupil díky většímu počtu vstřelených gólů na soupeřově hřišti po vítězství 2-3. Arsenal bude chtít určitě na domácí půdě prodloužit šňůru posledních čtyř vítězných zápasů. Naopak CSKA se bude snažit změnit nepříznivou bilanci s anglickými kluby – všech pět posledních utkáních prohrál.

Pavel Královec byl k utkání nominován Komisí rozhodčích UEFA s kolegy Romanem Slyškem a Ivo Nádvorníkem ve funkci asistentů a s „brankovými“ rozhodčími Petrem Ardeleanu a Karlem Hrubešem. Jako čtvrtý rozhodčí bude působit Jan Paták. Hodnotit je bude delegát Manuel Mejuto Gonzalez ze Španělska.