3. 10. 2019

EL: V Rotterdamu hodnotí rozhodčí Miroslav Liba

Druhým hracím dnem a čtyřiadvaceti zápasy ve čtvrtek pokračuje Evropská liga. Jediným českým zástupcem, který se na nich bude podílet, je Miroslav Liba, delegovaný jako UEFA Observer, aby hodnotil výkony rozhodčích v utkání skupiny G mezi Feynoordem Rotterdam a FC Porto.

Oba soupeři mají za sebou bohatou klubovou historii, v níž nechybí ani prvenství v obou nejprestižnějších evropských soutěžích. Feynoord vyhrál Evropskou ligu v letech 2002 a 1974 a Ligu mistrů v roce 1970.

To vzpomínky příznivců Porta jsou poněkud méně „vousatější“, protože v Evropské lize triumfoval klub v letech 2011 a 2003, v Lize mistrů v letech 2004 a 1987.

Feynoord se ve čtvrtek večer pokusí odčinit porážku 0:1 z prvního hracího dne v Glasgow od místních Rangers FC. Porto si naopak před čtrnácti dny připsalo první tři body v základní skupině za domácí vítězství 2:1 proti BSC Young Boys. V evropských pohárech se oba kluby naposledy střetly v sezóně 1993/94 ve druhém kole Ligy mistrů a úspěšnější tehdy bylo Porto.

Miroslav Liba bude hodnotit výkony čtveřice rozhodčích z Ruska, hlavním je Sergej Karasev. VAR není v utkání používán, ke slovu se dostane až ve vyřazovací fázi soutěže.