19. 11. 2019

EURO 2020: Karel Vidlák na Hampden Park ve skotském Glasgow

V úterý večer se uzavře posledními zápasy kvalifikace pro EURO 2020. Na trávníku stadionu Hampden Park v Glasgow proti sobě nastoupí Skotsko s Kazachstánem a z pozice na tribuně bude hodnotit práci holandských rozhodčích UEFA Observer Karel Vidlák.

Pro Karla Vidláka je utkání jeho první nominací na „velké“ kvalifikační zápasy, v tomto případě pro EURO 2020. Utkání řídí holandská čtveřice rozhodčích, vedená Basem Nijhuisem.

Ani jeden ze soupeřů již nemůže na finálový turnaj v létě příštího roku postoupit přímo. Ve skupině I dominuje s 27 body Belgie, která neztratila ani bod a dosáhla před posledním zápasem doma s Kyprem impozantního skóre 34:2.

Druhé je Rusko se 21 body a až s velmi velkým odstupem je na třetím místě následuje dvanáctibodové Skotsko. To ale živí postupovou naději v play-off utkáních, v nichž o čtyři postupová místa zabojuje šestnáct týmů.

Přestože si domácí nic než vítězství nepřipouštějí a za vítězstvím je požene očekávaná návštěva přes třicet tisíc diváků, nebude to určitě procházka růžovým sadem, vždyť první vzájemný duel v březnu v Astaně vyhrál Kazachstán 3:0. Trenérem hostů je Michal Bílek, bývalý trenér české reprezentace.

Na dalekou cestu se vydal UEFA Observer Michal Beneš, kterého komise rozhodčích nominovala k úternímu utkání „jednadvacítek“ Faerské ostrovy vs. Severní Makedonie. Utkání řídí čtveřice rozhodčích z Lotyšska, jako hlavní je Aleksandrs Golubevs. V šesté skupině je domácí tým na posledním místě, když nezískal ve čtyřech utkáních zatím ani bod. Severní Makedonie je se sedmi body na třetím místě v závěsu za Izraelem, který má stejný počet bodů. Skupinu vede Španělsko s plným bodovým ziskem.