15. 11. 2019

EURO 2020: Miroslav Tulinger na utkání Švýcarsko - Gruzie

Poslední reprezentační termín, který je právě v běhu, přinese rozuzlení ohledně týmů, které se v příštím roce podívají na EURO 2020. V St. Gallenu v utkání Švýcarsko – Gruzie hodnotí rozhodčí UEFA Observer Miroslav Tulinger.

K řízení utkání nominovala Komise rozhodčích UEFA holandské rozhodčí, hlavním je Danny Makkelie. Šestnáctitisícový Kybunpark Stadium v St. Gallenu, městě na východě Švýcarska u Bodamského jezera, je vyprodán a Švýcaři si žádné komplikace v cestě na EURO nepřipouští. Věří, že již v pátek večer si zajistí postup mezi evropskou elitu.

Ve skupině D, v níž hrají Irsko, Dánsko, Švýcarsko, Gruzie a Gibraltar, má jen poslední jmenovaný tým jistotu – na závěrečný finálový turnaj se už nemůže žádným způsobem probojovat.

Ostatní mají šanci se kvalifikovat buď postupem ze skupiny, nebo v play-off zápasech jako vítězové skupin v Lize národů. V prvním duelu v Gruzii byli úspěšnější Švýcaři, zvítězili 2:0. Nicméně Gruzie zase dokázala obrat o body oba dnešní lídry skupiny – Irsko aktuálně na prvním místě se 12 body i druhé Dánsko se stejným bodovým ziskem – s oběma remizovala doma 0:0.