8. 11. 2018

Evropská liga s našimi rozhodčími

V dalším hracím dni evropských pohárů byla svěřena našim rozhodčím Petrovi Ardeleanu a Miroslavu Zelinkovi utkání v Evropské lize.

Na sever Evropy do Švédska cestovala k řízení utkání FF Malmö vs. Sarpsborg 08 FF, málo známým fotbalovým „trpaslíkem“ z Norska, šestice českých rozhodčích – Miroslav Zelinka s asistenty Ondřejem Pelikánem a Janem Patákem, s brankovými rozhodčími Radkem Příhodou a Emanuelem Markem a se čtvrtým rozhodčím Jakubem Hrabovským. Jako UEFA Observer byl nominován na utkání Angličan Stephen Lodge.

Skupina I, v níž jsou ještě aktuálně první Genk a poslední Besiktas, je zatím velmi vyrovnaná. Ani jeden z týmů ještě ani po tomto hracím dni nezíská jistotu postupu. V minulém kole před dvěma týdny v Norsku se oba dnešní soupeři rozešli smírně 1:1. Lze tak očekávat stejně vyrovnaný duel souboj a tuhý boj o každý centimetr hrací plochy, jako v posledním vzájemném měření sil.

Petr Ardeleanu letí se svými kolegy – asistenty Ivo Nádvorníkem a Jiřím Moláčkem, na horkou půdu do řeckého přístavního města Pireus k utkání skupiny F mezi Olympiacos FC a F91 Dudelange. Lucemburský tým zatím nebodoval, dokonce se mu nepodařilo vstřelit ještě ani jeden gól, a pokud dnes nezvítězí, může na postup ze skupiny definitivně zapomenout. Domácí naopak věří v plný bodový zisk a ve vylepšení zatím nijak oslnivého brankového poměru (3:3). Ten může být při konečném „zúčtování“ důležitý, protože skupina, v níže hraje ještě Betis Sevilla a AC Milán, je vyrovnaná a může rozhodovat každý gól.

Čtvrtým rozhodčím v utkání je Petr Blažej, brankovými rozhodčími pak Zbyněk Proske a Karel Hrubeš. Hodnotit je bude UEFA Observer Nikolaj Levnikov z Ruska.   

Již včera se do evropských soutěží zapojili také dva čeští observeři:

-        v západočeských Přešticích Jiří Ulrich sledoval a hodnotil belgické rozhodčí v čele s Lawrencem Visserem v utkání mistrovské části UEFA Youth League mezi Viktorií Plzeň a Realem Madrid. Z měření sil vyšli hosté lépe, když vyhráli 1:2;

-        v nemistrovské části UEFA Youth League nás zastupuje Sigma Olomouc, která hrála také včera svůj zápas proti Maccabi Tel Aviv. Náš dorostenecký mistr šel na Andrově stadionu do vedení v 68. minutě, ale těsně před koncem hosté dokázali srovnat skóre na konečných 1:1. I tak ale naděje na postup před odvetou v Izraeli žije. K hodnocení dánských rozhodčích s hlavním Peter Kjaesgaard nominovala KR UEFA našeho observera Karla Bohuňka.