12. 7. 2018

Evropská liga: v akci rozhodčí Ardeleanu a Příhoda

Do zahraničí vyrazili v těchto dnech rozhodčí Petr Ardeleanu a Radek Příhoda, aby se svými kolegy řídili utkání prvního kvalifikačního kola rozbíhající se Evropské ligy. Tato soutěž má již výkop za sebou a cíl týmů je jasný, probojovat se do finále v květnu příštího roku na Olympijském stadionu v Baku.

Komise rozhodčích UEFA pověřila Petra Ardeleanu s asistenty Tomášem Mokrušem, Petrem Blažejem a čtvrtým rozhodčím Ondřejem Berkou řízením utkání mezi NK Široki Brijeg (Bosna a Hercegovina) a NK Domžale (Slovinsko). Utkání má výkop ve 20:00 hodin a jako UEFA Observer, který bude hodnotit práci rozhodčích, byl nominován Erol Ersoy z Turecka.

V dalším utkání, hraném ve shodném čase, se představí na Islandu Radek Příhoda s kolegy Ivo Nádvorníkem, Jiřím Křížem a čtvrtým rozhodčím Miroslavem Zelinkou. Domácí tým Stjaranan zde vyzve protivníka z Estonska Nõmme Kalju. UEFA Observerem je Dragutin Poljak z Chorvatska.

Dalším vyslancem České republiky v tomto kole Evropské ligy je UEFA Observer Miroslav Tulinger, který v malém černohorském městečku Nikšić bude hodnotit výkony anglických rozhodčích v čele se Stuartem Attwellem v utkání FK Rudar Pljevlja vs. FK Partizan Beograd. Na stadionu pro cca pět tisíc diváků se čeká bouřlivá balkánská atmosféra, je vyprodáno a více než tři čtvrtiny kapacity obsadí příznivci hostujícího srbského týmu, kteří neváhali cestovat několik set kilometrů, aby podpořili svůj tým ve vysněné cestě do základní skupiny Evropské ligy.