20. 5. 2022

Finále ženské LM: připraveny jsou i rozhodčí Adámková s Ratajovou

Sobotní finále ženské Ligy mistrů bude mít také českou stopu díky delegaci rozhodčích Jany Adámkové s Lucií Ratajovou, které se tak dočkaly dalšího významného milníku ve velmi úspěšných kariérách.

Adámková bude v utkání Barcelony proti Olympique Lyon, který se uskuteční v sobotu 21. května v Turíně od 19:00, čtvrtou rozhodčí. Ratajová je delegována na zápas jako rezervní rozhodčí.

Hlavní rozhodčí nejprestižnějšího utkání na evropské klubové scéně je Finka Lina Lehtovaarová, jejími asistentkami jsou Chrysoula Kourompyliová z Řecka a Karolin Kaivojaová z Estonska.

Adámková s Ratajovou byly už v dubnu delegovány také na červencové mistrovství Evropy v Anglii, čímž se potvrdila jejich příslušnost k nejužší evropské rozhodcovské elitě.

Čtyřiačtyřicetiletá hlavní rozhodčí Adámková vyrazí v létě na své druhé kontinentální mistrovství, představila se na něm již v roce 2017. Před třemi lety se zúčastnila také mistrovství světa a v roce 2016 rozhodovala finále mistrovství světa hráček do 20 let. Stabilně figuruje také na elitní klubové úrovni, v roce 2018 řídila finále Ligy mistryň.

O rok mladší asistentka rozhodčího Ratajová se může těšit již na své třetí mistrovství Evropy, objevila se na posledních dvou šampionátech v roce 2013 a 2017. V letech 2015 a 2019 nechyběla ani na mistrovství světa a dvakrát na olympijských hrách (2016, 2021). Stejně jako Adámkové se jí dostalo cti být na hřišti ve finálovém utkání Ligy mistryň v roce 2011. 

Finále ženské LM: připraveny jsou i rozhodčí Adámková s Ratajovou