24. 5. 2018

Jana Adámková dnes ve finále ženské Ligy mistrů

Poněkud ve stínu sobotního finále Ligy mistrů mezi Realem Madrid a Liverpoolem se dnes večer rovněž v Kyjevě odehraje neméně prestižní finále stejné soutěže žen. Na trávník stadionu Valerie Lobanovského přivede oba týmy česká rozhodčí Jana Adámková.

Oba špičkové evropské týmy se od roku 2013 střetnou ve finále již potřetí. Právě v tomto roce se z těsné výhry 1:0 radoval německý tým, po třech letech pak slavil Lyon vítězství po penaltovém rozstřelu. Oba týmy také dominují ženskému fotbalu ve svých zemích, což oba potvrdily ziskem mistrovského titulu. Wolfsburg podruhé za sebou a Lyon dokonce podvanácté. Wolfsburg navíc dosáhl na nejvyšší trofej i v německém poháru, když v sobotu porazil Bayern na penalty.

Čtyřicetiletá Jana Adámková z Brna je na mezinárodní listině rozhodčích FIFA od roku 2007. V letošní sezóně řídila v Lize mistrů tři utkání. Loni se představila na ženském Mistrovství Evropy V Holandsku, kde měla na starosti tři utkání. A na podzim 2016 rozhodovala také finále MS hráček do 20 let. Večerní finále je pro Janu současně pěkným dárkem k dnešním jmeninám.

V Kyjevě jí budou na čarách pomáhat asistentky Sian Massey z Anglie a Sanja Rođak-Karšić z Chorvatska. Jako čtvrtá rozhodčí bude působit Kateryna Monzul u Ukrajiny a rezervní rozhodčí je Maryna Striletska rovněž z Ukrajiny.

Na fotce ze včerejšího tréninku na stadionu zleva:

Sian Massey, Kateryna Monzul, Jana Adámková, Maryna Striletska  a Sanja Rođak-Karšić