9. 10. 2018

Jana Adámková na kvalifikaci MS 2019 Švýcarsko vs. Belgie

Odvetu semifinálového utkání kvalifikace pro MS žen v příštím roce mezi Švýcarskem a Belgií svěřila Komise rozhodčích FIFA naší rozhodčí Janě Adámkové s její asistentkou Lucií Ratajovou.

První utkání hrané před pěti dny skončilo nerozhodně 2-2 a tak šance obou týmů na postup jsou stále vyrovnané. Lepší tým se následně střetne s postupujícím z dvojice Dánska s Holandskem, které hrají svůj dnešní zápas také dnes večer. Jejich první utkání skončilo příznivěji pro Holandsko, když doma zvítězilo 2-0.

Utkání se hraje večer od 19:00 hodin (SEČ) na stadionu v Biel-bienne a naši dvojici doplňují ještě maďarské kolegyně - asistentka Katalin Emese Torok a čtvrtá rozhodčí Katalin Kulcsar. Hodnotit je bude UEFA Observerka Regina Konink-Belksma z Holandska.

Naše rozhodčí ale nejsou účastníky pouze tohoto veledůležitého utkání. Další naše děvčata jsou na miniturnajích devatenáctiletých fotbalistek, které se hrají v kvalifikačních skupinách pro ME v příštím roce ve Skotsku.

Miniturnaj U-19 pro skupinu 8 se hrál v okolí Vilniusu od 2. do 10. října a podílely se na něm rozhodčí Veronika Kovářová s asistentkou Nikolou Šafránkovou. Naše Veronika Kovářová řídila dvě utkání, a sice Faerských ostrovů s Ukrajinou (0:4) a Ukrajiny s domácí Litvou (2:0). Skupinu vyhrálo Irsko a druhá skončila Ukrajina.

Miniturnaj U-19 pro skupinu 12 se hrál v arménském Jerevanu ve stejném termínu a zapojily se do něj rozhodčí Lucie Šulcová s asistentkou Gabrielou Hanákovou. Lucii Šulcové byly svěřeny dva zápasy – Wales vs. Island (1:2) a Island vs. Arménie (4:0). Postoupily dva nejlepší celky, kterými jsou Island a Belgie.

Posledními zápasy končí zítra čtvrtá kvalifikační skupina Region´s Cupu v Bulharsku. Rozhodčí Radek Příhoda s asistentem Radek Kotík řídili v prvních dvou hracích dnech utkání Istanbulu se South Walesem (6:2) a bulharského West Region (6:2) opět se South Walesem (5:2).

Region´s Cupu je soutěž, která svádí dohromady nejlepší amatérské výběry zemí starého kontinentu. Týmy jsou rozděleny do osmi skupin, jejichž vítězové postupují na finálový turnaj v červnu příštího roku.