13. 4. 2021

Jana Adámková řídí play-off Severní Irsko - Ukrajina pro WEURO 2022

Kvalifikace na ženské EURO pokračuje odvetami play-off zápasů, z nichž vzejdou poslední tři země pro finálový turnaj v Anglii v červenci 2022. Řízení utkání mezi Severním Irskem a Ukrajinou bylo svěřeno naší rozhodčí Janě Adámkové s jejím týmem.

Jana Adámková přivede obě jedenáctky na trávník stadionu v Belfastu, přičemž domácí fotbalistky jsou mírnými favoritkami poté, co v prvním utkání před týdnem dokázaly na půdě svého soupeře zvítězit 2:1. Domácí si věří a pokud se jim podaří postoupit, bude to poprvé v historii, kdy se podívají na finálový turnaj nejlepších evropských týmů.

Jana Adámková povede utkání spolu se svými asistentkami Lucíí Ratajovou a Sárou Telek (Rakousko), čtvrtou rozhodčí je Lucie Šulcová. Jejich výkony bude hodnotit UEFA Observer Silvia Tea Spinelli z Itálie.

Další česká rozhodčí Olga Zadinová participovala jako čtvrtá rozhodčí již v sobotu na play-off utkání pro Letní olympijské hry 2021 v japonském Tokiu. Komise rozhodčích FIFA ji poctila delegací k utkání mezikontinentální kvalifikace mezi Kamerunem a Chile, rozhodčí byla Anastasia Pustovoitova z Ruska.

V utkání hraném v turecké Antalyi kvůli pandemické situaci v obou zemích, zvítězily chilské fotbalistky 2:1 a jsou tak před odvetou blízko svému „olympijskému snu“.