7. 11. 2018

Jana Adámková v Buenos Aires na play-off Argentina-Panama

Dalekou cestu za oceán absolvovala naše současná ženská rozhodcovská jednička Jana Adámková, kde bude v Buenos Aires řídit důležité mezikontinentální play-off utkání o postup na ženské MS 2019 mezi Argentinou a Panamou.  

Z konfederace CONCACAF, která sdružuje fotbalové asociace z celé Severní a Střední Ameriky a z Karibiku se na mistrovství již kvalifikovaly USA, Kanada a Jamajka. Z jihoamerické konfederace CONMEBOL postoupily Brazílie a Chile.

O další postupové místo svedou dvoukolový souboj Panama a Argentina. Zatímco Argentina by chtěla navázat na svoji účast na finálovém turnaji v roce 2007 v Číně, v případě postupu Panamy by se jednalo o historický úspěch a premiéru země na mistrovství světa. V brance Panamy se určitě objeví teprve sedmnáctiletá Yenith Bailey, čerstvá držitelka ocenění „Golden Glove“ pro nejlepší gólmanku kvalifikačního turnaje CONCACAF, jejíž výkony byly ozdobou turnaje a základním stavebním kamenem pro udržení naděje Panamy na play-off.

Zájem o utkání je v Buenos Aires obrovský, všech 15 tisíc vstupenek, které šly do volného prodeje, bylo vykoupeno během několika hodin. Výkop je v 19:00 hodin místního času (23:00 SEČ).

Jana Adámková se tentokrát musí obejít bez své „dvorní“ asistentky Lucie Ratajové, která dostala nominaci na MS U-17 v Uruguay. Tým rozhodčích je tak ryze mezinárodní – Janě Adámkové budou pomáhat asistentky Sanja Rodak z Chorvatska a Michelle O´Neill z Irska, jako čtvrtá rozhodčí bude působit Portugalka Sandra Braz. Rovněž observerka, která bude hodnotit jejich práci, je z Evropy - Kirsi Heikkinen z Finska.

Odveta na půdě Panamy je na programu za týden 13. listopadu.