19. 7. 2017

Jana Adámková vykročila úspěšně

Česká mezinárodní rozhodčí Jana Adámková má za sebou úspěšnou premiéru na fotbalovém mistrovství Evropy žen, které začalo o víkendu v Nizozemsku. Na Sparta Stadionu v Rotterdamu rozhodovala v pondělí dramatické utkání, v němž zvítězily Rusky nad vysoce favorizovanými Italkami 2:1.

Ve finálovém turnaji Mistrovství Evropy v Nizozemsku bojuje o titul ve čtyřech skupinách šestnáct celků. Vítěz bude znám až 6. srpna, kdy bude odehrán na stadionu FC Twente v nizozemském Enschede  finálový duel.  Titul obhajují fotbalisky Německa, které vládnou fotbalové Evropě posledních šest šampionátů.  Český fotbal má turnaji zastoupení  ve sboru rozhodčích, v němž je kromě Jany Adámkové také asistentka Lucie Ratajová.

Obě české rozhodčí byly v akci právě v pondělí při utkání  Italek s Ruskami. Druhou asistentkou, která pomáhala Janě Adámkové na pomezí,  byla Slovenka Mária Súkeníková a čtvrtou rozhodčí  Riem Husseinová z Německa. Utkání bylo dramatické a hodně emotivní zejména v jeho závěru. V 88. minutě Italky snížily na 2:1 a měly enormní snahu dovést zápas alespoň k remíze. To se jim nepodařilo ani v pětiminutovém nastavení, kdy sevřely své soupeřky na jejich polovině a neproměnily  nejvyloženější příležitosti. Jana Adámková zvládla utkání za pomoci svých česko-slovenských asistentek s přehledem a bude čekat  na případnou nominaci k dalšímu zápasu evropského šampionátu.

Na snímku zleva Mária Súkeníková, Jana Adámková a Lucie Ratajová.