20. 11. 2017

Jubileum pro rozhodčího Jílka: 200. zápas mezi elitou

Rozhodčí Jan Jílek dosáhl v sobotním utkání HET Ligy mezi Brnem a Teplicemi na významný milník. Odřídil totiž jubilejní 200. zápas v nejvyšší soutěži, na což mezi elitou potřeboval „odkroutit“ 14 sezon. 

Čtyřiačtyřicetiletý arbitr z jihočeských Holašovic Jan Jílek atmosféru prvoligového zápasu poprvé okusil v samotném závěru sezony 2004/05 a shodou okolností šlo stejně jako nyní o zápas v Brně, které tehdy hostilo Jablonec. Jílek ještě před tím v nejvyšší soutěži dvakrát naskočil jako asistent s praporkem.

"Vážím si takového úspěchu a přál bych každému rozhodčímu, aby na něco podobného dosáhnul. Když se ohlédnu za těmi necelými 14 lety, tak je až neuvěřitelné, že se mi něco takového podařilo. Dík patří všem, kteří mi pomáhali - komisím, kolegům rozhodčím, mentorům, ale zejména svojí rodině," uvedl Jílek.

Jílek je třetím českým rozhodčím, který „dvoustovku“ coby hlavní sudí pokořil. Před ním se to povedlo Pavlovi Královcovi, který má nyní na kontě 223 odřízených duelů, Radek Příhoda je v této statistice druhý s 218 zápasy.