2. 7. 2019

Karel Bohuněk zahajuje novou sezónu EL na Gibraltaru

Léto ještě ani pořádně nezačalo, ale nová sezóna evropských soutěží již klepe na dveře. Jako první se zapojí do akce UEFA Observer Karel Bohuněk v předkole Evropské ligy na Gibraltaru.

Karel Bohuněk bude hodnotit jako observer práci rozhodčího Luca Barbena a jeho kolegů ze San Marina v odvetě předkola Evropské ligy mezi gibraltarským celkem St. Joseph´s a kosovskou Prištinou.

Dojde tak na měření sil dvou klubů ze zemí „fotbalových trpaslíků“, které byly do UEFA přijaty teprve nedávno. Duel v Prištině minulý týden skončil 1:1, což může být výhodou pro domácí.

Hrát se bude na stadionu „Victoria“ ve stínu Gibraltarské skály. Je to multifunkční stánek nejen pro fotbal, ale také pro atletiku, nebo se zde pořádají třeba hudební koncerty.

Není bez zajímavosti, že na něm hrají svá utkání všechna družstva z gibraltarské ligy. A kuriozitou je, že stadion se nachází v bezprostřední blízkosti mezinárodního letiště, přes jehož přistávací ranvej vede místní dálnice a její provoz je, v závislosti na letovém řádu, řízen semafory.