6. 2. 2020

Kemp rozhodčích finišuje: práce na hřišti i v učebně

Přípravný kemp elitních českých rozhodčích na Kanárských ostrovech je hluboko ve své druhé polovině a blíží se ke svému finiši. Denní rutina a pracovní nasazení se však ani krátce před koncem týdenního soustředění nemění.

Dopolední dvouhodinová práce na hřišti a podvečerní vydatné dávky teorie v učebně: to je standardní režim sudích, které už v polovině února čeká vstup do jarních bojů ve FORTUNA:LIGA.

„Zatím si není na co stěžovat, udělá se tady hodně práce a všechno pro to, aby rozhodčí byli po všech stránkách připravení,“ říká předseda komise rozhodčích Jozef Chovanec, už půldruhým rokem ve funkci.

Rozhodčí na ostrově Gran Canaria tvoří početnou ekipu, jejich skupina má 70 hlav. Dopolední trénink na hřišti se po atletickém zapracování rozdělí na tři skupiny, které rovnocenně projdou drily na třech připravených stanovištích.

Jedna skupina se věnuje kondiční přípravě v gesci trenérky Nadi Koštovalové, další dvě se pak na hrací ploše věnují konkrétním herním situacím, posuzovaní ofsajdových situací a spolupráci mezi hlavním rozhodčím a asistentem.

Podvečerní dávky teorie tvoří tradiční pravidlové semináře a letos také ve větší míře tematika týkající se práce videorozhodčího a jeho spolupráce s kolegy na hřišti. V pátek rozhodčí absolvují stejnou denní náplň, v sobotu pouze jednu dopolední běžeckou fázi a pak už zamíří zpět do České republiky.

Soustředění rozhodčích, Kanárské ostrovy 2020 II