21. 9. 2022

Komuniké Komise rozhodčích po 9. kole F:L

Vyjádření Komise rozhodčích Fotbalové asociace České republiky k utkáním devátého kola FORTUNA:LIGY 2022/2023. Situace komentuje předseda Komise rozhodčích Radek Příhoda.

FC Slovan Liberec – FK Mladá Boleslav

  • Ve 48. minutě utkání rozhodčí správně udělil hostujícímu brankáři žlutou kartu za zmaření slibně se rozvíjející akce. Vzhledem k postavení dalších 2 obránců se nejednalo o zmaření zjevné brankové možnosti, byť to byla hraniční situace.
  • V 65. minutě utkání rozhodčí na základě intervence VAR správně nařídil pokutový kop pro hostující družstvo za udeření útočníka brankářem loktem do hlavy.

FC Viktoria Plzeň – SK Slavia Praha

  • Ve 2. minutě utkání rozhodčí správně nařídil pokutový kop pro domácí družstvo za držení soupeře za rameno a udělil hostujícímu hráči červenou kartu za zmaření zjevné brankové možnosti.
  • V 32. minutě asistent rozhodčího nechal správně dohrát útočnou akci hostujícího družstva a následně chybně signalizoval ofsajd, čímž hostující družstvo připravil o možnost zahrávat rohový kop.

AC Sparta Praha – FC Baník Ostrava

  • Ve 22. minutě utkání rozhodčí správně uznal branku domácího družstva. Útočící hráč rukou nehrál a ani se nejednalo o ofsajd, i když to byla hraniční situace.
  • V 63. minutě utkání rozhodčí správně nenařídil pokutový kop pro domácí družstvo. Hostující hráč ve snaze se odrazit od země v souboji o míč přišlápl nohu domácího hráče. Nejednalo se o úmysl bránícího hráče, útočící hráč nebyl ve slibné šanci a neměl míč pod kontrolou.