3. 8. 2021

Komuniké KR FAČR ze 2. kola F:L

KR FAČR vyhodnotila dne 2. srpna 2021 nastalé situace z níže uvedených utkání takto:

FK Teplice – SK Slavia Praha

• 15. min. – rozhodčí utkání měl vyloučit domácího hráče za surovou hru, zároveň měla přijít intervence ze strany VAR;
  • 90. min. – rozhodčí utkání správně nenařídil pokutový kop ve prospěch hostujícího družstva, nejednalo se o nedovolený zákrok brankáře domácího družstva;
  • Posuzování přestupků proti Pravidlům fotbalu bylo ze strany rozhodčího především v prvním poločase nekonzistentní.

Omezení delegací: Rozhodčí O. Pechanec 1 utkání F:L a F:NL, VAR K. Hrubeš 1 utkání F:L a F:NL.

FC Slovan Liberec – AC Sparta Praha

• 28.min – rozhodčí správně udělil hráči domácího družstva první žlutou kartu za bezohledný zákrok;
  • 51.min – rozhodčí utkání správně udělil hráči domácího družstva druhou žlutou kartu v utkání a následně červenou kartu za bezohledný zákrok.

SK Sigma Olomouc – FK Pardubice

• 75.min – rozhodčí správně neuznal branku domácího družstva pro ofsajd;
  • 82.min – rozhodčí správně neuznal branku domácího družstva pro ofsajd.

Bohemians Praha 1905 – FC Viktoria Plzeň

• 2.min. – asistent rozhodčího č.2 špatně signalizoval ofsajd domácího družstva v přehledné situaci;
  • 21.min. – rozhodčí utkání správně nařídil pokutový kop ve prospěch domácího družstva za podražení;
  • 33. min. – rozhodčí utkání správně nenařídil pokutový kop ve prospěch hostujícího družstva;
  • 51. min. – rozhodčí utkání správně nařídil pokutový kop ve prospěch hostujícího družstva za kopnutí (šlápnutí);
  • 71. min – rozhodčí utkání správně uznal dosaženou branku hostujícího družstva. Hráč hostujícího družstva se sice v okamžiku střely na branku domácího družstva nacházel v ofsajdové pozici, nicméně stál ve větší vzdálenosti od branky (cca 12 metrů) a nebránil brankáři ve výhledu.
  • Posuzování přestupků proti Pravidlům fotbalu bylo ze strany rozhodčího hlavně ve 2. poločase nekonzistentní.
  • Načasování ukončení utkání bylo zcela nevhodné.

Omezení delegací: Rozhodčí J. Machálek 1 utkání F:L a F:NL, AR 2 J. Šimáček 2 utkání F:L a F:NL,

1.FC Slovácko – SK Dynamo České Budějovice

• 80.min. – rozhodčí správně neuznal branku hostujícího družstva, protože míč nepřešel celým objemem brankovou čáru (vycházíme z dostupných kamerových záznamů).

Komise rozhodčích FAČR zároveň průběžně analyzuje odehraná utkání F:NL.