9. 3. 2021

Komuniké za zasedání Komise rozhodčích FAČR ze dne 9. března 2021

Komise rozhodčích Fotbalové asociace České republiky na svém pravidelném zasedání 9. března 2021 po analýze odehraných utkání FORTUNA:LIGY přijala následující závěry:

FC Slovan Liberec – SK Dynamo České Budějovice – rozhodčí Tomáš Klíma

V 53. minutě rozhodčí utkání neudělil červenou kartu hráči domácího družstva č. 25 za surovou hru – kopnutí brankáře hostujícího družstva č. 30.

Dle stanoviska Komise rozhodčích nebyla situace vyhodnocena v souladu s Pravidly fotbalu. Rozhodčí měl hráči domácího družstva udělit červenou kartu.

SK Slavia Praha – FC Baník Ostrava – rozhodčí Ondřej Pechanec; VAR Jiří Adam

Ve 3. minutě rozhodčí utkání udělil v souladu s Pravidly fotbalu červenou kartu hráči hostujícího družstva č. 7 za udeření rukou do hlavy, mimo souboj o míč, hráče domácího družstva č. 18.

Ve 31. minutě rozhodčí utkání nařídil v souladu s Pravidly fotbalu pokutový kop za ruku hráče hostujícího družstva č. 77.

FK Teplice – SFC Opava – rozhodčí Emanuel Marek; VAR Jana Adámková

V 66. minutě rozhodčí utkání nenařídil pokutový kop ve prospěch hostujícího družstva za skočení hráče domácího družstva č. 2 na hráče hostujícího družstva č. 37.

Dle stanoviska Komise rozhodčích nebyla situace vyhodnocena v souladu s Pravidly fotbalu a Protokolem VAR a měl být nařízen pokutový kop ve prospěch hostujícího družstva.

V 89. minutě rozhodčí utkání nařídil pokutový kop za ruku hráče domácího družstva. V souladu s Protokolem VAR byl rozhodčímu doporučen přezkum na hrací ploše. Rozhodčí následně pokutový kop odvolal, protože rukou zahrál hráč hostujícího družstva č. 18.

SK České Budějovice – FK Mladá Boleslav – rozhodčí Jan Machálek; VAR Emanuel Marek

V 60. minutě rozhodčí utkání nařídil v souladu s Pravidly fotbalu pokutový kop ve prospěch domácího družstva za držení hráče domácího družstva č. 3 hráčem hostujícího družstva č. 4.

FC FASTAV Zlín – Bohemians Praha 1905

V 76. minutě rozhodčí utkání nenařídil pokutový kop ve prospěch hostujícího družstva za kopnutí hráče domácího družstva č. 88 hráčem hostujícího družstva č. 28. Pokutový kop byl správně nařízen až po intervenci VAR a následnému přezkumu na hrací ploše.

FC Viktoria Plzeň – SK Sigma Olomouc

V 58. minutě rozhodčí utkání nevyhodnotili situaci jako dosažení branky domácího družstva. Z žádného z dostupných záběrů VAR nebylo zřejmé, zda se míč nacházel celým svým objemem za brankovou čárou. V takovém případě platí dle Protokolu VAR rozhodnutí rozhodčího učiněné na hrací ploše.

Dle stanoviska Komise rozhodčích byla situace vyhodnocena správně v souladu s Protokolem VAR.