2. 10. 2017

Komuniké ze zasedání Komise rozhodčích FAČR konaného dne 2. října 2017

Komise rozhodčích FAČR se na svém zasedání konaném dne 2. října 2017 zabývala vyhodnocením utkání 9. kola HET ligy a 10. kola Fortuna národní ligy a po důkladné analýze přijala následující závěry…

V utkání HET ligy mezi FK Teplice – FC Slovan Liberec se rozhodčí Pavel Julínek dopustil chyby, když v 64. minutě nenařídil PK pro hostující mužstvo za držení H7 hráčem D18 v pokutovém území domácích v souboji o míč v nepřerušené hře.

V utkání FNL mezi 1. FK Příbram – MFK Frýdek-Místek se rozhodčí Jan Machálek dopustil chyby, když v 69. minutě nesprávně nařídil PVK pro domnělý přestupek domácího hráče na brankáře hostujícího mužstva a nebyla tak uznána regulérní branka domácích.

V utkání FNL mezi FC Sellier & Bellot Vlašim – FK Ústí nad Labem se rozhodčí Ondřej Ginzel dopustil chyby, když ve 37. minutě nařídil PK pro domácí mužstvo za údajné podražení soupeře D14 v pokutovém území hostů. Dle KR se však jednalo o oklamání rozhodčího (nafilmováním pádu) vedoucí k nařízení PK, který byl proměněn. Rozhodčí měl nařídit NVK a hráči udělit napomenutí ŽK za nesportovní chování.