3. 4. 2017

Komuniké ze zasedání Komise rozhodčích FAČR konaného dne 3. dubna 2017

Komise rozhodčích FAČR se na svém zasedání konaném dne 3. dubna 2017 zabývala vyhodnocením utkání 22. kola ePojisteni.cz ligy a 20. kola Fortuna národní ligy a přijala následující závěry ...

V utkání ePojisteni.cz ligy mezi týmy SK Slavia Praha – AC Sparta Praha se rozhodčí Pavel Franěk dopustil hrubé chyby, když nařídil ve prospěch SK Slavia Praha pokutový kop v 90. minutě.

Komentář KR: Rozhodnutí rozhodčího mělo vliv na konečný výsledek utkání. KR má za to, že duch pravidel fotbalu a cit pro hru byl v tomto případě upozaděn na úkor PF při jejich aplikaci v tak emocionálně vypjatém a důležitém utkání. Nicméně z analýzy dostupných záznamů tohoto momentu je zřejmé, že PK byl nařízen neoprávněně, neboť hráč Mingazov svým jednáním zjevně oklamal rozhodčího a přiměl ho k nařízení tohoto PK. Rozhodčí měl hráče napomenout a nařídit NVK.

AUDIO: Petr Mlsna k rozhodnutí KR FAČR

Rozhodčímu utkání Pavlu Fraňkovi pozastavuje Komise rozhodčích FAČR delegace na tři soutěžní utkání v utkáních ePojisteni.cz ligy a Fortuna národní ligy.

V 78. minutě utkání ePojisteni.cz ligy mezi týmy FK Mladá Boleslav – FK Jablonec rozhodčí Miroslav Zelinka dle KR správně posoudil hru rukou hráče hostí ve vlastním PÚ. Jednalo se o neúmyslnou hru rukou, když v souladu s výkladem pravidel fotbalu se hráč snaží zahrát míč nohou a ten se mu nekontrolovaně odrazí od stehna na ruku.

V utkání Fortuna národní ligy mezi 1. SC Znojmo a 1. SK Prostějov se rozhodčí Jan Mikyska dopustil chyb v oblasti disciplinární kontroly.

Rozhodčímu utkání pozastavuje Komise rozhodčích FAČR delegace na jedno soutěžní utkání v utkáních ePojisteni.cz ligy a Fortuna národní ligy.