31. 7. 2017

Komuniké ze zasedání Komise rozhodčích FAČR konaného dne 31. července 2017

Komise rozhodčích FAČR se na svém zasedání konaném dne 31. července 2017 zabývala vyhodnocením utkání 1. kola HET ligy a 1. kola Fortuna národní ligy a po důkladné analýze přijala následující závěry…

V utkání HET ligy mezi týmy SK Slavia Praha – FK Teplice se rozhodčí Pavel Orel dopustil několika hrubých chyb s vlivem na výsledek utkání. V 8. minutě došlo k nesprávnému nařízení pokutového kopu (včetně následné procedury) pro domácí tým za údajné úmyslné hraní rukou H17 v pokutovém území. Rozhodčí měl ve 38. minutě nařídit PK pro domácí mužstvo za podražení D5 hostujícím hráčem H8 v souboji o míč v pokutovém území hostů v nepřerušené hře. Stejně tak měl v 53. minutě udělit druhou ŽK a vyloučit ČK hráče D23 za bezohledné kopnutí soupeře v souboji o míč.

Komise rozhodčích FAČR považuje výkon rozhodčího za neakceptovatelný v profesionálních soutěžích.

V utkání HET ligy mezi týmy FC Zbrojovka Brno – FC Baník Ostrava se rozhodčí Zbyněk Proske dopustil hrubé chyby, když v 10. minutě nenařídil pokutový kop pro hostující mužstvo za úmyslnou hru rukou D15 v pokutovém území domácích.

V utkání FNL 1. FK Příbram – 1. SC Znojmo se ve 31. minutě dopustil hrubé chyby s vlivem na výsledek utkání asistent rozhodčího Valter Boček, když nesprávně signalizoval ofsajd hostujícího hráče, který po převzetí přihrávky vstřelil regulérní branku.