4. 12. 2017

Komuniké ze zasedání Komise rozhodčích FAČR konaného dne 4. prosince 2017

Komise rozhodčích FAČR se na svém zasedání konaném dne 4. prosince 2017 zabývala vyhodnocením utkání 16. kola HET ligy a po důkladné analýze přijala následující závěry.

V utkání HET ligy mezi SK Slavia Praha – FC Baník Ostrava se rozhodčí Jan Jílek dopustil chyby, když v 85. minutě nenařídil pokutový kop proti domácímu mužstvu za podražení H27 hráčem D4 v pokutovém území domácích v souboji o míč v nepřerušené hře.

Dále se dopustil chyby, když po ukončení utkání neudělil ČK H27 za použití pohoršujících a urážlivých výrazů vůči rozhodčímu. V témže utkání se dopustil chyby asistent rozhodčího Jan Paták, když v 89. minutě nesignalizoval rozhodčímu projevy nespokojenosti a protestování vůči své osobě směrem od H27 v přerušené hře.

V utkání HET ligy mezi FC Viktoria Plzeň – FK Jablonec se asistent rozhodčího Ivo Nádvorník dopustil chyby, když v 81. minutě nesignalizoval ofsajd D15, který využil své ofsajdové pozice a následně dosáhl neregulérní branky na 2:0.