1. 9. 2020

Komuniké ze zasedání Komise rozhodčích FAČR ze dne 1. 9. 2020

Komise rozhodčích Fotbalové asociace České republiky na svém pravidelném zasedání 1. září 2020 po analýze odehraných utkání v 2. kole FORTUNA:LIGY a 2. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY přijala následující závěry:

FC Baník Ostrava - Dynamo České Budějovice

Ve 43. minutě se rozhodčí Petr Ardeleanu dopustil chyby, když nenařídil pokutový kop ve prospěch domácího družstva. Pokutový kop byl nařízen až po provedeném přezkumu na hrací ploše.

V 54. minutě rozhodčí Petr Ardeleanu nechal správně pokračovat ve hře poté, co míč zasáhl ruku hostujícího hráče v pokutovém území hostujícího družstva. Nejednalo se o přestupek.

V 85. minutě rozhodčí Petr Ardeleanu ve spolupráci s asistentem Radkem Kotíkem správně uznal branku domácího družstva. Nejednalo se o ofsajd.

SFC Opava - MFK Karviná

Ve 44. minutě se rozhodčí Miroslav Zelinka dopustil chyby, když nenařídil pokutový kop ve prospěch domácího družstva.

V 67. minutě rozhodčí Miroslav Zelinka správně nechal pokračovat ve hře poté, co se domácí družstvo dožadovalo nařízení pokutového kopu. Nejednalo se o přestupek.

SK Slavia Praha - 1. FK Příbram 

V nastavené době hry 2.poločasu se rozhodčí Ondřej Ginzel dopustil chyby, když nařídil pokutový kop ve prospěch domácího družstva.

FK Mladá Boleslav - FC Fastav Zlín 

Ve 32. minutě rozhodčí Jiří Houdek správně uznal branku domácího družstva. Dosažení branky nepředcházel přestupek domácího hráče.

V 88. minutě rozhodčí Jiří Houdek nařídil pokutový kop ve prospěch hostujícího družstva. KR akceptuje toto rozhodnutí.

V nastavené době hry druhého poločasu se rozhodčí Jiří Houdek dopustil chyby, když nenařídil pokutový kop ve prospěch hostujícího družstva a nevyloučil provinivšího se hráče. 

1. FC Slovácko - FK Jablonec

Ve 28. minutě rozhodčí Ondřej Pechanec nechal správně pokračovat ve hře poté, co se domácí družstvo dožadovalo nařízení pokutového kopu. Nejednalo se o přestupek. 

FC Slovan Liberec – FC Viktoria Plzeň

Ve 32. minutě se rozhodčí Pavel Franěk ve spolupráci s asistentem rozhodčího Pavlem Vlasjukem dopustil chyby, když nenařídil pokutový kop ve prospěch hostujícího družstva. Pokutový kop byl nařízen až po provedeném přezkumu na hrací ploše.

AC Sparta Praha - SK Sigma Olomouc 

Ve 38. minutě Pavel Orel ve spolupráci s asistentem rozhodčího Davidem Hockem uznal správně branku domácího družstva. Nejednalo se o ofsajd.

FC Vysočina Jihlava – FC Hradec Králové

V 72. minutě se rozhodčí Tomáš Klíma dopustil chyby, když uznal branku hostujícího družstva.

MFK Chrudim – FC MAS Táborsko

Ve 40. minutě se rozhodčí Ondřej Berka dopustil chyby, když udělil druhou žlutou kartu a následně červenou kartu hostujícímu hráči.