13. 7. 2020

Komuniké ze zasedání Komise rozhodčích FAČR ze dne 13. 7. 2020

Komise rozhodčích Fotbalové asociace České republiky na svém pravidelném zasedání 13. července 2020 po analýze odehraných utkání v 5. kole nadstavby a finále o Evropskou ligu FORTUNA:LIGY a 29. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY přijala následující závěry:

SK Slavia Praha - AC Sparta Praha

V 70. minutě se rozhodčí Ondřej Berka dopustil chyby, když neudělil druhou žlutou kartu a následně červenou kartu hostujícímu hráči č. 37.

FC Viktoria Plzeň - FC Slovan Liberec

Ve 20. minutě rozhodčí Pavel Rejžek ve spolupráci s asistentem rozhodčího Jiřím Pečenkou správně neuznal branku domácího družstva pro ofsajd.

V 54. minutě rozhodčí Pavel Rejžek správně nařídil pokutový kop ve prospěch domácího družstva

Bohemians Praha 1905 - FK Mladá Boleslav

Ve 32. minutě rozhodčí Miroslav Zelinka správně nechal pokračovat ve hře poté, co se domácí družstvo dožadovalo nařízení pokutového kopu. Nejednalo se o přestupek.

Ve 38. minutě záznam z klubového videa prokázal, že se před dosažením branky nejednalo o ofsajd hostujícího hráče na středu hrací plochy.

FC Slovan Liberec - FK Mladá Boleslav

V 87. minutě rozhodčí Petr Ardeleanu po provedeném přezkumu správně nařídil pokutový kop ve prospěch domácího družstva za podražení soupeře (šlápnutí na nohu soupeře).

FK Pardubice – FC Slavoj Vyšehrad

V 15. minutě se rozhodčí Ondřej Lerch dopustil chyby, když nenařídil pokutový kop ve prospěch domácího družstva.

V 62. minutě se rozhodčí Ondřej Lerch ve spolupráci s asistentem rozhodčího Vítem Melicharem dopustil chyby, když nesprávně nařídil pokutový kop ve prospěch domácího družstva. K přestupku došlo před pokutovým územím hostujícího družstva.

Strategie FAČR 2020-2024 bannery