22. 6. 2020

Komuniké ze zasedání Komise rozhodčích FAČR ze dne 22. 6. 2020

Komise rozhodčích Fotbalové asociace České republiky na svém pravidelném zasedání 22. června 2020 po analýze odehraných utkání v 1. kole nadstavby FORTUNA:LIGY a 24. a 25. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY přijala následující závěry:

1.FK Příbram - SK Sigma Olomouc

Ve 28. minutě rozhodčí Pavel Franěk po provedeném přezkumu správně nařídil pokutový kop ve prospěch domácího družstva za zakázaný způsob hry rukou hostujícího hráče v pokutovém území hostujícího družstva.

AC Sparta Praha - FC Slovan Liberec

V 11. minutě rozhodčí Petr Ardeleanu správně nechal pokračovat ve hře poté, co se hostující družstvo dožadovalo nařízení pokutového kopu. Nejednalo se o přestupek.

FC Baník Ostrava – SK Slavia Praha

V 62. minutě asistent rozhodčího Tomáš Mokrusch správně signalizoval ofsajd hostujícího hráče po dosažení branky.            

1.FC Slovácko - Bohemians Praha 1905

Ve 14. minutě VAR Ondřej Berka správně doporučil rozhodčímu utkání uznat branku hostujícího družstva na základě záběru, který prokázal, že se nejednalo o ofsajd.

V 86. minutě VAR Ondřej Berka správně doporučil rozhodčímu utkání uznat branku hostujícího družstva na základě záběru, který prokázal, že se nejednalo o ofsajd.

FK Mladá Boleslav - SK Dynamo České Budějovice

Ve 20. minutě rozhodčí Zbyněk Proske správně nařídil pokutový kop ve prospěch domácího družstva za zakázaný způsob hry rukou hostujícího hráče v pokutovém území hostujícího družstva.

Strategie FAČR 2020-2024 bannery