29. 6. 2020

Komuniké ze zasedání Komise rozhodčích FAČR ze dne 29. 6. 2020

Komise rozhodčích Fotbalové asociace České republiky na svém pravidelném zasedání 29. června 2020 po analýze odehraných utkání ve 2. a 3. kole nadstavby FORTUNA:LIGY přijala následující závěry:

2. KOLO:

FC FASTAV ZLÍN – 1. FK PŘÍBRAM

V 61. minutě rozhodčí Pavel Orel správně nařídil pokutový kop ve prospěch domácího družstva.

AC SPARTA PRAHA – FC BANÍK OSTRAVA

V 59. minutě se rozhodčí Tomáš Klíma dopustil chyby, když nenařídil pokutový kop pro hostující družstvo. Pokutový kop nařídil až po provedeném přezkumu. 

FK JABLONEC – FC SLOVAN LIBEREC

Ve 2. minutě se rozhodčí Ondřej Pechanec dopustil chyby, když nevyloučil hostujícího hráče č.7 za surovou hru.

V 79. minutě rozhodčí Ondřej Pechanec nesprávně nařídil pokutový kop ve prospěch domácího družstva. V této situaci VAR Pavel Franěk správně doporučil odvolat pokutový kop a nařídit přímý volný kop, jelikož k přestupku došlo před pokutovým územím hostujícího družstva.

3. KOLO:

FC SLOVAN LIBEREC – FC BANÍK OSTRAVA

V nastavené době hry 2.poločasu se rozhodčí Zbyněk Proske dopustil chyby, když nenařídil pokutový kop ve prospěch hostujícího družstva. VAR Jiří Houdek správně doporučil přezkum této herní situace, po kterém rozhodčí nařídil pokutový kop za zakázaný způsob hry rukou domácího hráče v pokutovém území domácího družstva.

SK DYNAMO ČESKÉ BUDĚJOVICE – FK MLADÁ BOLESLAV

V 50. minutě se rozhodčí Karel Hrubeš dopustil chyby, když nenařídil pokutový kop ve prospěch hostujícího družstva ani po provedeném přezkumu.

V 64. minutě VAR Ondřej Ginzel správně doporučil rozhodčímu utkání uznat branku hostujícího družstva na základě záběru, který prokázal, že se nejednalo o ofsajd. 

SK SIGMA OLOMOUC - MFK KARVINÁ

Ve 33. minutě rozhodčí Ondřej Berka správně nařídil pokutový kop ve prospěch domácího družstva.

Ve 48. minutě rozhodčí Ondřej Berka správně nenařídil pokutový kop ve prospěch hostujícího družstva.

V 80. minutě rozhodčí Ondřej Berka správně přerušil hru před dosažením branky hostujícího družstva pro zakázaný způsob hry rukou hostujícího hráče.

FK TEPLICE – FC FASTAV ZLÍN

Ve 40. minutě asistent rozhodčího Lukáš Matoušek nesprávně signalizoval ofsajd domácího hráče č. 37.

FC VIKTORIA PLZEŇ – AC SPARTA PRAHA

V nastavené době hry 1. poločasu rozhodčí Pavel Orel správně nechal pokračovat ve hře poté, co se hostující družstvo dožadovalo nařízení pokutového kopu. Nejednalo se o přestupek.

V 59. minutě rozhodčí Pavel Orel správně nechal pokračovat ve hře poté, co se domácí družstvo dožadovalo nařízení pokutového kopu. Nejednalo se o přestupek.

V 85. minutě VAR Pavel Julínek správně doporučil přezkum herní situace, po kterém rozhodčí Pavel Orel správně udělil hostujícímu hráči č. 10 červenou kartu za hrubé nesportovní chování.

SK SLAVIA PRAHA – FK JABLONEC

V 7. minutě se asistent rozhodčího Jaroslav Poživil dopustil chyby, když nesignalizoval ofsajd domácího hráče č. 5 před dosažením branky domácího družstva. V této situaci chyboval i VAR, který doporučil branku uznat.

V 90. minutě rozhodčí Ondřej Lerch po provedeném přezkumu správně nařídil pokutový kop ve prospěch domácího družstva. K přestupku došlo v pokutovém území hostujícího družstva.

Strategie FAČR 2020-2024 bannery