8. 6. 2020

Komuniké ze zasedání Komise rozhodčích FAČR ze dne 8. 6. 2020

Komise rozhodčích (KR) Fotbalové asociace České republiky na svém zasedání 8. června 2020 po analýze odehraných utkání ve 27. a 28. kole FORTUNA:LIGY a 20. a 21. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY přijala následující závěry:

FORTUNA:LIGA - 27. kolo:

FK Jablonec – FC Slovan Liberec Liberec

Ve 23. minutě VAR Pavel Orel správně doporučil rozhodčímu neuznat branku, jelikož dosažení branky předcházelo hraní míče rukou hostujícího hráče.

1. FK Příbram - SK Slavia Praha

V 11. minutě asistent rozhodčího Kamil Hájek správně signalizoval ofsajd hráče č. 11 při dosažení branky hostujícího družstva.

V 72. minutě rozhodčí Ondřej Pechanec správně nechal pokračovat ve hře po souboji domácího hráče č. 25 s hostujícím hráčem č. 7 v pokutovém území domácího družstva.

V 81. minutě se rozhodčí Ondřej Pechanec dopustil chyby, když nenařídil pokutový kop ve prospěch hostujícího družstva.

V 82. minutě VAR Jan Machálek nesprávně potvrdil dosažení branky, které předcházelo hraní míče rukou hostujícího hráče. VAR měl rozhodčímu doporučit neuznat branku a zároveň rozhodčímu doporučit přezkum herní situace z 81. minuty kvůli potencionálnímu nařízení pokutového kopu ve prospěch hostujícího družstva.

FK Mladá Boleslav – FC Fastav Zlín

V 59. minutě rozhodčí Zbyněk Proske správně nechal pokračovat ve hře po souboji domácího hráče č. 34 s hostujícím hráčem č. 68 v pokutovém území domácího družstva. 

V nastavené době hry druhého poločasu rozhodčí Zbyněk Proske nechal pokračovat ve hře po souboji hostujícího hráče č. 14 s domácím hráčem č. 6 v pokutovém území hostujícího družstva. Komise rozhodčích toto rozhodnutí rozhodčího akceptuje. 

FC Baník Ostrava – FC Viktoria Plzeň

Ve 31. minutě rozhodčí Karel Hrubeš správně nařídil pokutový kop ve prospěch hostujícího družstva.

1. FC Slovácko – MFK Karviná

Ve 36. minutě rozhodčí Pavel Královec správně nařídil pokutový kop ve prospěch domácího družstva.

AC Sparta Praha – FK Teplice

Ve 23. minutě rozhodčí Petr Hocek správně nařídil pokutový kop ve prospěch domácího družstva. 

28. kolo:

FC Fastav Zlín – 1. FK Příbram

Ve 36. minutě se rozhodčí Pavel Královec dopustil chyby, když nenařídil pokutový kop ve prospěch domácího družstva. Pokutový kop byl nařízen až po provedeném přezkumu herní situace na hrací ploše, který správně doporučil VAR Miroslav Zelinka.

V 83. minutě asistent rozhodčího Tomáš Mokrusch signalizoval ofsajd domácího hráče po dosažení branky. Jelikož VAR neměl k dispozici žádný záběr, který by jednoznačně prokázal, že se o ofsajd nejednalo, zůstalo v platnosti rozhodnutí asistenta a branka nebyla uznána.

FC Slovan Liberec - FK Mladá Boleslav

Ve 36. minutě rozhodčí Tomáš Klíma správně udělil hostujícímu hráči č. 29 červenou kartu za zmaření zjevné brankové možnosti.

V 59. minutě rozhodčí Tomáš Klíma po provedeném přezkumu na hrací ploše správně nařídil pokutový kop ve prospěch hostujícího družstva za hraní míče rukou domácího hráče v pokutovém území domácího družstva.

V 73. minutě rozhodčí Tomáš Klíma správně nechal pokračovat ve hře poté, co se domácí dožadovali nařízení pokutového kopu za hraní míče rukou hostujícího hráče v pokutovém území hostujícího družstva. Nejednalo se o přestupek.

V 75. minutě rozhodčí Tomáš Klíma správně udělil druhou žlutou kartu a následně červenou kartu domácímu hráči č. 30.

Bohemians Praha 1905 – AC Sparta Praha

V 17. minutě rozhodčí Zbyněk Proske udělil domácímu hráči č. 18 žlutou kartu za nedovolený zákrok na hostujícího hráče č. 33. Komise rozhodčích toto rozhodnutí rozhodčího akceptuje.

Situace z 83. minuty při dosažení branky hostujícího družstva – viz. Vyjádření KR ze dne 6. 6. 2020.

FK Teplice - FK Jablonec

V 81. minutě rozhodčí Ondřej Ginzel nesprávně nařídil pokutový kop ve prospěch hostujícího družstva.

SK Slavia Praha – FC Viktoria Plzeň

Komise rozhodčích vyjadřuje spokojenost s výkonem rozhodčích v tomto obtížném utkání.

 

Strategie FAČR 2020-2024 bannery