22. 10. 2019

Komuniké ze zasedání KR FAČR ze dne 22. 10. 2019

Komise rozhodčích FAČR se zabývala událostmi 13. kola FORTUNA:LIGY a 12. kola Fortuna národní ligy a po důkladné analýze přijala následující závěry:

1) Teplice – Sparta Praha

V 52. minutě se rozhodčí Jan Machálek dopustil chyby, když nenařídil pokutový kop ve prospěch domácího družstva za hru rukou hostujícího hráče. Rozhodčí hru rukou přesně viděl, následně videorozhodčímu sdělil, že ruku nevyhodnotil jako porušení pravidel, proto nedošlo k intervenci ze strany VAR.

V 68. minutě se rozhodčí Jan Machálek dopustil chyby, když uznal branku hostujícího družstva. Dosažení branky předcházel nedovolený zákrok na brankáře domácího družstva. Rozhodčí souboj domácího brankáře s hostujícím hráčem dobře viděl, vyhodnotil souboj jako dovolený způsob hry, o čemž informoval videorozhodčího, proto nedošlo k intervenci ze strany VAR.

V 72. minutě se rozhodčí Jan Machálek dopustil chyby, když neudělil druhou žlutou a následně červenou kartu domácímu hráči za bezohledný zákrok na hostujícího hráče.

2) Olomouc – České Budějovice

Komise rozhodčích po zhlédnutí celého záznamu utkání, vyslechnutí rozhodčího, delegáta utkání a také funkcionářů obou družstev konstatuje nedostatečnou fyzickou přípravu rozhodčího na utkání, pohyb a poziční postavení při řízení utkání, zejména v 1. poločase. Vyhodnocením všech uvedených informací nebylo prokázáno užití alkoholických nápojů.

3) Vyšehrad – Jihlava

Ve 47. minutě se rozhodčí Petr Hocek dopustil chyby, když nesprávně nařídil pokutový kop ve prospěch domácího družstva.