26. 11. 2019

Komuniké ze zasedání KR FAČR ze dne 26. 11. 2019

Komise rozhodčích FAČR se zabývala událostmi 17. kola FORTUNA:LIGY a 16. kola Fortuna národní ligy a po důkladné analýze přijala následující závěry:

1) AC Sparta Praha – SK Dynamo České Budějovice

V nastavené době hry 2. poločasu se rozhodčí Emanuel Marek dopustil chyby, když nenařídil pokutový kop ve prospěch domácího družstva. V této situaci rovněž chyboval VAR Pavel Orel, který měl v dané situaci lépe komunikovat s rozhodčím a měl doporučit přezkum na hrací ploše.

2) FK Teplice – FC Baník Ostrava

Ve 47. minutě se asistent rozhodčího Petr Caletka dopustil chyby, když poskytl rozhodčímu utkání nesprávnou informaci o místu přestupku hráče domácího družstva. Na základě této informace rozhodčí Pavel Královec nesprávně nařídil pokutový kop pro hostující družstvo a provinivšímu se hráči udělil ŽK. V této herní situaci měl rozhodčí nařídit přímý volný kop a udělit domácímu hráči červenou kartu za zmaření zjevné brankové možnosti.

V 66. minutě se asistent rozhodčího Ivo Nádvorník dopustil chyby, když nesignalizoval ofsajd domácího hráče před dosažením branky domácího družstva.