14. 3. 2019

Kovářová se Šafránkovou na turnaji WU-17 v Srbsku

Na konci března budeme znát vítěze všech sedmi skupin tzv. „elitní“ fáze kvalifikace pro finálový turnaj sedmnáctiletých fotbalistek v Bulharsku. K utkáním druhé skupiny, která se hrají v Srbsku, byly nominovány naše rozhodčí Veronika Kovářová s asistentkou Nikolou Šafránkovou.

Ve druhé skupině spolu los svedl týmy Holandska, Švýcarska, Ruska a domácího Srbska. Utkání celého turnaje probíhají na hracích plochách kvalitně vybaveného Sportovního centra srbské fotbalové asociace v městečku Stara Pazova poblíž Bělehradu.

V sobotu jsou na pořadu poslední dvě utkání, která rozhodnou o vítězi skupiny – na finálový turnaj ženských týmů U-17 EURO v květnu v Bulharsku postupuje vždy jen družstvo z prvního místa tabulky. Tomuto cíli je zatím nejblíže Holandsko, které ještě ani jednou neprohrálo a navíc má aktivní skóre 9:0.

Veronika Kovářová má již svá dvě utkání v roli rozhodčí za sebou. V prvním nestačilo Rusko na tým Holandska, když prohrálo 0:3. Ve druhém hracím dni řídila zápas Holandsko vs. Švýcarsko, Holanďanky opět dominovaly a zvítězily 6:0.

Ve třetím utkání bude naše rozhodčí plnit funkci čtvrté rozhodčí v utkání Holandsko – Srbsko, které bude rozhodovat Bulharka Galiya Echeva. Ve všech utkáních spolu s Veronikou Kovářovou působila na pomezí naše asistentka Nikola Šafránková.

Dalšími rozhodčími, které se na turnaji podílejí, jsou kolegyně z Bulharska a ze Španělska, tým doplňují čtvrtá rozhodčí a asistentka rozhodčí z hostitelské srbské asociace.

Na snímku níže je Veronika Kovářová (druhá zleva) s Nikolou Šafránkovou (třetí zleva) se srbskými kolegyněmi před utkáním Holandsko vs. Švýcarsko.