7. 3. 2018

Královec dnes opět v Lize mistrů

Na trávník City of Manchester Stadium vyběhnou dnes Pavel Královec se svými kolegy k odvetě Ligy mistrů mezi domácími FC Manchesterem City a švýcarským FC Basilej 1893. Přestože v prvním utkání City´s venku deklasovali svého soupeře vysoko 4-0, nemohou utkání podcenit. Vždy se začíná od nuly.   

Manchester City kraluje s velkým náskokem anglické Premier League a může se tak plně soustředit jen na dnešní zápas, který je pro něj dalším postupným krokem za vysněným cílem – na Olympijském stadionu v Kyjevě, který 26. května hostí finálový duel, zdvihnout nad hlavu trofej pro vítěze Ligy mistrů. Navíc doma v této sezoně ještě ani jednou neprohráli, takže mohou směle vzhlížet k pátečnímu čtvrtfinálovému losu v Nyonu. To Basilej má kromě, do odvety velmi nepříznivého skóre, ještě problém s nepříjemnou zápasovou pauzou, protože o víkendu jim bylo již podruhé za sebou odloženo ligové utkání kvůli nepříznivému počasí. To jim rozhodně na pohodě nepřidá. V brance domácího týmu se můžeme těšit na českého reprezentačního gólmana Tomáše Vaclíka.

Pavel Královec bude řídit utkání s osvědčenou sestavou kolegů – s asistenty Romanem Slyškem a Ivo Nádvorníkem a s „brankovými“ rozhodčími Petrem Ardeleanu a Karlem  Hrubešem, jako čtvrtý rozhodčí bude působit Jiří Moláček. Delegátem UEFA, který bude hodnotit jejich práci je László Vagner z Maďarska.