5. 9. 2017

Kvalifikace MS: Liba hodnotí rozhodčí na Islandu

Včerejší porážka české reprezentace v Belfastu definitivně zhatila naši poslední postupovou naději na MS 2018. Přímými účastníky kvalifikačních bojů tak zůstávají ještě naši rozhodčí a delegáti. V dnešním utkání Island - Ukrajina byl hodnocením rozhodčích pověřen Miroslav Liba.

Zápas slibuje napínavou podívanou, vždyť ve skupině I je Ukrajina se 14 body druhá za Chorvatskem se ztrátou pouhých 2 bodů. A jen o bod méně má v aktuální tabulce právě třetí Island. Navíc čtvrtý tým v tabulce Turecko hraje ve stejném termínu s prvním Chorvatskem, a ani jeho čtyřbodová ztráta na druhé „barážové“ místo není nepřekonatelná.

Komise rozhodčích FIFA nominovala na toto velmi důležité utkání v roli delegáta Miroslava Libu, který bude posuzovat výkony skotské čtveřice rozhodčích v čele s Williamem Collumem.

Vedle finišujících kvalifikačních bojů o postup na MS se současně rozbíhají kvalifikační skupiny o postup na ME U-21, jehož finálový turnaj se uskuteční v červnu 2019 v Itálii a San Marinu.

Řízením utkání v sedmé skupině mezi Arménií a Makedonií, které bude sehráno dnes na FFA Academy Stadium v hlavním městě Jerevanu, byli pověřeni čeští rozhodčí Zbyněk Proske s asistenty Jiřím Moláčkem, Radkem Kotíkem a čtvrtým rozhodčím Pavlem Julínkem.

Českou ekipu doplňuje ještě delegát Karel Bohuněk, který bude, rovněž dnes, hodnotit práci belgických rozhodčích v čele s hlavním Nicolasem Laforgem v utkání jedenadvacítek ve čtvrté kvalifikační skupině Andorra - Ukrajina na Městském stadionu v Andorra la Vella, hlavním městě malého Andorského knížectví v Pyrenejích.