6. 9. 2019

Kvalifikace na EURO pod dohledem našich delegátů

Zatímco ligové soutěže mají o víkendu volno, v plném proudu jsou kvalifikace pro EURO „jedenadvacítek“ i „A“ týmů. Zatímco v duelu U21 Norsko - Kypr hodnotí rozhodčí UEFA Observer Karel Bohuněk, k našim východním sousedům byl ke kvalifikaci pro EURO 2020 mezi Slovenskem a Chorvatskem delegován Miroslav Tulinger.

Karel Bohuněk je v akci v norském Drammenu na kvalifikaci U21, kde dnes večer hodnotí čtveřici kazašských rozhodčích s hlavním Furkatem Atazhanovem.

V malém městě cca padesát kilometrů od norského hlavního města Osla, na stadionu s umělou trávou, vstupují mladí Norové do kvalifikace svým prvním zápasem, zatímco Kypřané mají za sebou již domácí výhru nad Gibraltarem 1:0. Skupinu nyní vede Bělorusko, které doma deklasovalo Gibraltar 10:0.

K našim východním sousedům do Trnavy ke kvalifikačnímu utkání pro EURO 2020 skupiny E mezi Slovenskem a Chorvatskem odcestoval UEFA Observer Miroslav Tulinger.

Utkání na Štadiónu Antona Malatinského s kapacitou 18.100 diváků je beznadějně vyprodané a očekávání domácích fanoušků jsou velká. Skupinu aktuálně vede Maďarsko s 9 body ze čtyř utkání a právě páteční soupeři jsou na druhém a třetím místě se stejným počtem tří bodů, ale ze tří utkání. Slováci hned za tři dny hrají navíc venku s Maďarskem, jakoukoliv ztrátu si tudíž nemohou dovolit. Utkání řídí čtveřice německých rozhodčích, hlavním je Felix Brych.