31. 8. 2018

Kvalifikace pro MS 2019 žen - Ratajová s Adámkovou ve Walesu

Evropská kvalifikace pro MS žen v příštím roce ve Francii vrcholí v těchto dnech posledními zápasy, které rozhodují o tom, kdo se dostane do prosincového osudí při losování skupin finálového turnaje. U třaskavého ostrovního duelu mezi Walesem a Anglií jsou dnes naše rozhodčí Lucie Ratajová s Janou Adámkovou.

V kvalifikační 1. skupině mají jak Wales, tak i Anglie, ještě šanci obsadit první místo, které zaručuje přímý postup na finálový turnaj. Z druhých míst totiž postupují jen čtyři nejlepší týmy ze sedmi skupin a navíc musí podstoupit baráž. Třetí tým v tabulce první skupiny Rusko je již „mimo hru“ s pouhými 7 body.  Před svým posledním zápasem je Wales na prvním místě se 17 body a skóre 7:0. Angličanky mají o bod méně a impozantní skóre ze šesti zápasů 20:1, ale mají ještě výhodu posledního zápasu v Kazachstánu příští týden. Takže nesmí ve Walesu zaváhat.

Utkání se hraje dnes večer od 20:45 hodin (SEČ) na stadionu Rodney Parade v Newportu, třetím největší městě Walesu po Cardiffu a Swansea. Řídí jej maďarská rozhodčí Katalin Kulcsar, první asistentkou je její kolegyně Katalin Emese Torok. Naše Lucie Ratajová jako druhá asistentka a Jana Adámková ve funkci čtvrté rozhodčí doplňují tým. Hodnotit je bude UEFA Observerka Christine Frai z Německa.

Na MS se již z Evropy kvalifikovaly Itálie a Španělsko, a účast má jistou také hostitelská země, Francie.