7. 9. 2018

Kvalifikace U-21: dva zápasy pod dohledem našich rozhodčích a observera

Dalšími zápasy pokračuje v tomto týdnu kvalifikace U-21, v níž mají jednotlivé reprezentace jednu z posledních šancí vylepšit si své postavení v boji o postup na ME v příštím roce. Dnes se do akce dostanou také rozhodčí Petr Ardeleanu a UEFA Observer Jiří Ulrich.

Petr Ardeleanu byl pověřen řízením dnešního utkání Kosovo – Irsko v Mitrovici. Spolu s ním vyběhnou na trávník před bouřlivé publikum asistenti Tomáš Mokrusch a Jiří Moláček, jako čtvrtý rozhodčí jim bude pomáhat Jiří Houdek. UEFA Observerem, který zhodnotí jejich práci, je Bernardino Gonzales Vazquez ze Španělska.

Kosovo startuje v této kvalifikaci poprvé, ale i tak si vede poměrně dobře. V tabulce páté skupiny je s 11 body zatím na třetím místě za prvním Německem (16 bodů) a druhým Irskem, které má před dnešním vzájemným duelem jen o dva body více. Zápas bude tak určitě velmi zajímavý, protože nejlepší čtyři týmy z druhých míst sehrají dodatečnou baráž o dvě poslední postupová místa na finálový turnaj v červnu příštího roku v Itálii a San Marinu.

Jiří Ulrich odletěl do Walesu, kde bude večer přítomen na utkání osmé kvalifikační skupiny U-21 Wales – Lichtenštejnsko, aby zhodnotil výkony lucemburských rozhodčích, v čele s Laurentem Kopriwou.

Favorit je jasný, vždyť Lichtenštejnsko dosud v šesti utkání nezískalo ani bod a dokonce vstřelilo jen jeden gól. Přitom jich obdrželo už 23. Jediná trefa Lichtenštejnska ale putovala právě do sítě právě Walesu v posledním setkání obou týmu před téměř rokem v Eschenu.

Již včera řídil utkání „Elite League U-20“ mezi Polskem a Itálií v Lodži český rozhodčí Ondřej Berka. Jedná se o projekt UEFA, v němž v přátelských utkáních porovnávají síly reprezentace dvacetiletých fotbalistů z různých evropských zemí. A je to také příležitost pro mladé rozhodčí, kteří nejsou na listině rozhodčích FIFA, získat zkušenosti při řízení utkání ve spolupráci s kolegy z jiných zemí a „přičichnout“ k atmosféře velkých zápasů.