12. 12. 2018

Liba a Bohuněk v Lize mistrů

Posledním hracím dnem vrcholí základní skupiny Ligy mistrů a příležitost participovat v něm dostal Miroslav Liba, který bude dnes večer jako UEFA Observer hodnotit rozhodčí utkání BSC Young Boys vs. Juventus. V juniorské podobě této soutěže byl k utkání Plzeň – AS Roma nominován jako UEFA Observer Karel Bohuněk.

Miroslav Liba bude hodnotit německé rozhodčí vedené Tobiasem Stilerem  v utkání skupiny H, kde je v podstatě již takřka vše rozhodnuto. Juventus, který má aktuálně 12 bodů, si v případě vítězství pojistí první místo ve skupině před dotírajícím „desetibodovým“ Manchesterem United, který ale hraje venku ve Valencii. Domácímu týmu Young Boys, který je poslední s pouhým jedním bodem za domácí remízu s Valencií, jde již jen o to, rozloučit se s letošním ročníkem Ligy mistrů se ctí a případně „utrhnout“ své první vítězství. Utkání v Turíně v říjnu skončilo porážkou Švýcarů 0:3.

K utkání mládežnické obdoby Ligy mistrů pro devatenáctileté fotbalisty, v tzv. „mistrovské“ části, mezi Viktorií Plzeň a AS Roma přivedou fotbalisty na stadion v Přešticích slovenští rozhodčí s hlavním Filipem Glovou. Jako čtvrtý rozhodčí působí náš Vojtěch Severýn. K hodnocení jejich výkonů byl komisí rozhodčích UEFA nominován Karel Bohuněk. Vzájemné měření sil v Římě v říjnu zvládli lépe fotbalisté Plzně, když si odvezli cenné vítězství 4:3. Před posledním zápasem je na tom zatím lépe AS Roma, která je na druhém místě tabulky se šesti body a s jednobodovým náskokem právě na domácí Plzeň. Do semifinále postupuje z každé skupiny vítěz a týmy z druhých míst sehrají play-off zápasy o dalších osm míst s týmy, které vzejdou z vyřazovacích bojů v nemistrovské části soutěže. Není bez zajímavosti, že z této druhé „větve“ soutěže postoupila již Sigma Olomouc.