23. 10. 2018

Liba a Proske znovu na Lize mistrů

Po přestávce, vyplněné duely v Lize národů, jsou tento týden na programu znovu evropské klubové soutěže. Výkony rozhodčích v Lize mistrů mezi AS Roma a CSKA Moskva dnes hodnotí UEFA Observer Miroslav Liba. A Zbyněk Proske řídí UEFA Youth League mezi Admirou a Anderlechtem.

Miroslav Liba byl nominován Komisí rozhodčích UEFA, aby zhodnotil výkony řeckých rozhodčích, které jako hlavní přivede na Olympijský stadion v Římě Anastasios Sidiropoulos.

Ve vyrovnané skupině G v Lize mistrů je AS Roma zatím na druhém místě před Realem Madrid, i když jen zásluhou lepšího skóre. Jejich dnešní soupeř z Moskvy skupinu vede se čtyřmi body, po venkovní remíze s Plzní 2:2 a domácím vítězství 1:0 nad Realem Madrid. V barvách AS Roma se určitě znovu objeví Edin Džeko, který ve dvou zápasech LM skóroval už třikrát a pro obranu soupeře bude představovat největší hrozbu. A určitě si bude chtít spravit chuť po nevydařeném zápase v „Sérii A“, v níž AS v pátek překvapivě prohrál doma 0:2 se Spal Ferrara. Není ani vyloučené, že se na trávník dostane také český reprezentant Patrik Schick, třebaže v pátek kvůli lehčímu zranění nebyl ani v nominaci.   

K utkání mládežnické obdoby Ligy mistrů pro devatenáctileté fotbalisty, v tzv. „nemistrovské“ části, mezi FC Admira Wacker a RSC Anderlecht vyrazili Zbyněk Proske s asistenty Radkem Kotíkem a Petrem Caletkou. První zápas před třem týdny dny skončil bezbrankovou remízou, a tak je cesta k postupu do dalšího kola pro oba týmy otevřená. Úspěšnější tým narazí v dalším kole na lepší ho z dvojice Dynamo Kyjev / Septemvri Sofia (BUL).