27. 11. 2019

Liga mistrů: Miroslav Liba hodnotí německé rozhodčí v Lille

Předposledním hracím dnem v základních skupinách pokračují evropské klubové soutěže. K hodnocení rozhodčích v utkání Ligy mistrů Lille vs. Ajax byl Komisí rozhodčích UEFA delegován Miroslav Liba.

Miroslav Liba bude sledovat výkon šestice německých rozhodčích, přičemž hlavním je Felix Brych. V akci je rovněž videoasistent rozhodčího (VAR), jehož činnost UEFA Observer v utkáních Ligy mistrů rovněž sleduje a hodnotí.

Ve vyrovnané skupině H jsou na prvních třech místech se sedmi body Ajax, Chelsea a Valencia. Lille, které je aktuálně poslední pouze s jedním bodem, již nemůže skončit na místech zaručujících postup do jarní play-off fáze LM.

Navíc, pokud ve středu večer francouzští fotbalisté nevyhrají, nemohou se již žádným způsobem odpoutat ze čtvrté příčky, a tím ztratí také šanci na jarní část Evropské ligy. Ze vzájemného duelu v prvním hracím dni odešel vítězně Ajax po výsledku 3:0.

Dalším UEFA Observerem, který bude v akci v tomto týdnu, je Michal Beneš. V Praze v utkání UEFA Youth League Slavia vs. Inter, hraném v Horních Počernicích, bude hodnotit činnost trojice maltských rozhodčích, kterou vede Trustin Farrugia Cann. Ve funkci čtvrtého rozhodčího jim bude pomáhat Ondřej Berka.

Ve stejné soutěži, tedy v Lize mistrů devatenáctiletých fotbalistů, byla Komisí rozhodčích UEFA řízením utkání Slovan Bratislava – Glasgow Rangers pověřena trojice našich rozhodčích Pavel Orel s asistenty Petrem Blažejem a Kamilem Hájkem. Tradičně jim jako čtvrtý rozhodčí bude asistovat Bálint Kišš z hostitelské fotbalové asociace. UEFA Observerem je Slovák Ladislav Gádoši.