23. 10. 2019

Liga mistrů: na San Siru hodnotí Miroslav Tulinger anglické rozhodčí

Třetím hracím dnem pokračuje tento týden Liga mistrů. Na milánském San Siru, kde se místnímu Interu postaví Dortmund, bude hodnotit rozhodčí UEFA Observer Miroslav Tulinger. Kromě něj jsou v akci také Karel Bohuněk a Karel Vidlák, kteří byli delegováni k utkáním UEFA Youth League. V téže soutěži již v úterý řídil utkání Manchester City – Bergamo Miroslav Zelinka s kolegy.  

V Miláně panuje příznivé počasí s teplotami přes den okolo 20°C. Zcela zaplněný stadion San Siro s kapacitou přes sedmdesát osm tisíc diváků tak určitě čeká po všech stránkách příjemný fotbalový zážitek.

Žádný z týmů ve skupině F nemá po prvních dvou hracích dnech plný bodový zisk. V prvním Inter remizoval doma se Slavií 1:1 a Dortmund s Barcelonou 0:0, ve druhém Inter vyšel naprázdno v Barceloně po prohře 1:2 a Dortmund přivezl tři body z Prahy za výhru 2:0. Pro Inter je to dnes večer velmi důležité utkání, protože ve „skupině smrti“ potřebuje udržet krok s ostatními, zejména s Dortmundem, který je aktuálně na první příčce tabulky před druhou Barcelonou. Miroslav Tulinger, bude hodnotit výkony anglických rozhodčích, včetně videorozhodčího, hlavním je Anthony Taylor.

Ve středečním odpoledním utkání mistrovské části UEFA Youth League, soutěže devatenáctiletých fotbalistů, v níž se střetávají stejné kluby, jako v základních skupinách Ligy mistrů, mezi KRC Genk a FC Liverpool bude působit jako UEFA Observer Karel Vidlák. Komisí rozhodčích UEFA byl vyslán, aby hodnotil práci švédských rozhodčích, vedených Kristofferem Karlssonem.

Také Karel Bohuněk dostal delegaci k utkání této soutěže. Nemusel cestovat nikam daleko, odpoledne bude totiž v Praze hodnotit výkony rozhodčích v utkání Slavia Praha - Barcelona, které se hraje na stadionu v Horních Počernicích. Hlavním je Donatas Rumšas z Litvy. Jako čtvrtý rozhodčí bude působit Ondřej Berka

Miroslav Zelinka s asistenty Petrem Caletkou a Janem Patákem již v úterý řídili utkání rovněž v mistrovské části UEFA Youth League ve skupině C mezi Manchesterem City a Atalantou Bergamo, v němž domácí mladíci nestačili na svého italského soupeře, když prohráli 1:3. Skupinu zatím vede s pěti body Dinamo Zagreb, před čtyřbodovými Atalantou a Manchesterem City. Poslední Šachtar Donětsk získal dva body za dvě remízy.