14. 10. 2018

Liga národů: Miroslav Zelinka s kolegy na Faerských ostrovech

Po včerejším úspěchu české fotbalové reprezentace se do Ligy národů zapojí také šestice našich rozhodčích, kteří pod vedením Miroslava Zelinky řídí utkání třetí kvalifikační skupiny Ligy D mezi Faerskými ostrovy a Kosovem.

Oba soupeři se již v září v Lize národů střetli a úspěšnější byli kosovští fotbalisté, když doma zvítězili 2-0. Kosovo zatím skupinu vede se 7 body, Faerské ostrovy jsou na třetím místě se 3 body za jedno vítězství nad Maltou. 

Naši rozhodčí po komplikacích se zrušeným letem jsou již od sobotní noci v místě utkání v Tórshavenu a mohou se tak plně koncentrovat na zápas. Třebaže oba soupeři patří mezi fotbalové „trpaslíky“, rozhodčí musí být vždy připraveni podat stoprocentní výkon. Ostatně, že žádné utkání nelze podcenit, ani ze strany týmů, ani ze strany rozhodčích, o tom hovoří senzační vítězství dalšího „trpaslíka“ Gibraltaru v Arménii 1-0.

Spolu s Miroslavem Zelinkou povedou utkání asistenti Jan Paták s Ondřejem Pelikánem, „brankovými rozhodčími jsou Radek Příhoda s Emanuelem Markem, a z pozice čtvrtého rozhodčího je bude podporovat Kamil Hájek. UEFA Observerem, který je hodnotí, je Igor Satkii z Makedonie.