8. 9. 2018

Liga národů: Pavel Královec ve Windsor Parku v Belfastu

Po české fotbalové reprezentaci vstupují do Ligy národů také naši rozhodčí. Prvním je Pavel Královec s kolegy, kterým bylo Komisí rozhodčích UEFA svěřeno řízení dnešního utkání Severního Irska s Bosnou a Hercegovinou.

Výsledek utkání ve třetí kvalifikační skupině je velká neznámá. Oba soupeři se na úrovni „A“ týmů totiž ještě nikdy v soutěžním utkání nestřetli. Velkou motivací pro domácí reprezentaci bude snaha o přerušení nepříznivé bilance z posledních dvou utkání, v nichž nezískali ani bod. Třetím týmem ve skupině je Rakousko.

Pavel Královec s asistenty Ivo Nádvorníkem a Kamilem Hájkem a se čtvrtým rozhodčím Jakubem Hrabovským přivedou fotbalisty na trávník stadionu Windsor Park v Belfastu v poněkud netradičním čase – již v 15 hodin SEČ. Nové soutěži přikládá UEFA velkou vážnost, a tomu odpovídá i nasazení rozhodčích – k utkáním je delegováno šest rozhodčích, stejně jako tomu je ve dvou nejprestižnějších soutěžích, v Lize mistrů a Evropské lize.

Tým Pavla Královce je proto doplněn ještě „brankovými“ rozhodčími Miroslavem Zelinkou a Karlem Hrubešem. Observerem, který je hodnotí, je Manuel Diaz Vega ze Španělska.